США відхилили прохання китайських офіційних осіб про скорочення експортного контролю. Про це заявила міністерка торгівлі США Джина Раймондо за підсумками свого візиту до Китаю. Водночас сторони узгодили кроки щодо зниження торговельної напруженості й оголосили про створення нового механізму зв’язку для обговорення питань експортного контролю та інших торговельних проблем, інформує FREEДОМ.
Джина Раймондо стала четвертим високопоставленим представником уряду США, який відвідав Китай із червня, і першим міністром торгівлі США, який відвідав Китай за останні п’ять років.
Під час її візиту сторони домовилися розпочати тісніший діалог, зокрема, щодо експортного контролю. За словами глави торгового відомства, такий крок дасть змогу згладити непорозуміння щодо політики національної безпеки США.
“Я не очікувала, що під час мого першого візиту сюди і першої зустрічі з китайськими офіційними особами ми раптом вирішимо конкретні питання. Деякі з них існують уже понад десять років. Але, сподіваюся, що в найближчі кілька місяців ми вже побачимо певні результати і прогрес”, — заявила Раймондо.
Візит міністерки торгівлі США до Китаю тривав на тлі загострення відносин між двома державами після того, як Вашингтон посилив обмеження щодо експорту технологій та інвестицій у виробничі галузі КНР. Зокрема, вніс понад 200 китайських компаній до списку експортного контролю США.
Білий дім також планує запровадити масштабніші санкції на передові напівпровідники, які Пекін може використовувати для військового призначення.
Під час візиту Джини Раймондо міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао висловив занепокоєння діями американського уряду.
“Надмірне узагальнення національної безпеки США не сприяє нормальній торгівлі та економічним обмінам”, — сказав китайський міністр.
Обсяг торгівлі між США і Китаєм перевищує 700 млрд. дол. на рік. Однак політична напруженість між Вашингтоном і Пекіном ускладнила роботу американських компаній у Китаї. За словами Джини Раймондо, Пекін посилив тиск на них, застосовуючи штрафи та рейди.
Наприклад, у березні китайська влада закрила пекінські офіси однієї з найвідоміших американських компаній Mintz Group, яка збирає факти і проводить внутрішні корпоративні розслідування.
Через подібні дії Пекіна довіра іноземних компаній до Китаю падає, зазначила Раймондо. Як наслідок — скорочується й обсяг іноземних інвестицій.
“Американський бізнес має побачити якісь дії, спрямовані на розв’язання цих проблем, інакше вони вважатимуть вкладення занадто ризикованими. Однак більшість наших компаній продовжують розглядати Китай як дуже важливий для них, стратегічний ринок”, — акцентував Раймондо.
Під час зустрічі очільники торгових відомств США і Китаю домовилися сприяти обговоренню питань торгівлі та інвестицій.
“Я готовий працювати над створенням сприятливого політичного середовища для співробітництва між діловими колами обох країн і сприяти сталому і передбачуваному розвитку двосторонньої торгівлі та інвестицій, щоб надати нового імпульсу відновленню світової економіки”, — наголосив Ван Веньтао.
За словами представника Шанхайської асоціації AmCham Еріка Чжена, візит міністерки торгівлі США до Китаю варто розглядати тільки як перший крок зближення економічних відносин двох держав.
Читайте також: На кону світове лідерство: як США і Китай намагаються перезапустити відносини, розповів аналітик