Візит глави МЗС України до Китаю дав надію на розвиток стратегічного партнерства, — Литвин

Прапор Китаю. Фото: gettyimages.com

Візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Китаю дав надію, що після цих переговорів Київ та Пекін повернуться на шлях розвитку стратегічного партнерства. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив надзвичайний і повноважний посол України в Китайській Народній Республіці (КНР) (1999-2001 рр.), співголова Українсько-китайської ділової ради Ігор Литвин.

Він зазначив, що до цього офіційний візит міністра закордонних справ України до Китаю відбувся 2012 року.

“Щоправда, у 2016 році, у квітні, їздив до Пекіна Клімкін, який був міністром закордонних справ у президента Порошенка. Але цей візит Дмитра Кулеби характеризується як робочий. Хоча китайська сторона зробила все, щоб він виглядав як офіційний візит. Тому що ви знаєте, як у Китаї ставляться до церемоній, і все було обставлено таким чином, щоб у всіх склалося саме таке враження, що це важливий візит. Тим більше, що це було на запрошення головного китайського дипломата, міністра закордонних справ і голови комісії у закордонних справах ЦК КПК Ван Ї”, — сказав Литвин.

Він вважає, все це свідчить про те, що Україна достукалася до китайських партнерів.

“І результатом нашої діяльності стало це запрошення від міністра, що не може не викликати реального почуття задоволення та надії на те, що ми повернемося з Китаєм на шлях розвитку стратегічного партнерства”, — сказав Литвин.

Читайте також: Як Китай може вплинути на Росію для завершення війни проти України — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Раніше президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний зазначив, що Росія уважно стежить за візитами представників України, особливо це стосується взаємодій з Китаєм, який надає допомогу та підтримку РФ. Те, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав КНР, дуже не сподобалося владі РФ, що чітко видно з публікацій у ЗМІ.  

Прямий ефір