Візит генсека НАТО до Києва підкреслив вагомість України як партнера Альянсу, — політолог-міжнародник

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

Сьогодні риторика представників НАТО щодо можливого членства України в Альянсі суттєво змінилася — причин відмови стає все менше. Такою думкою сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“До 24 лютого 2022 року НАТО навряд чи сприймав Україну як країну, яка може стати членом Альянсу в найближчій перспективі. Більшість країн-членів НАТО скептично ставилися до України та її прагнень стати повноправним учасником Альянсу. Суттєві зміни відбулися після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Україна показала, що вона може ефективно воювати і проводити успішні наступальні операції зі звільнення своїх територій. Для багатьох учасників НАТО Україна перестала здаватися проблемним партнером. Крім того, стали відзначати, що вона може бути тим, хто посилить Альянс”, — розповів політолог-міжнародник.

Проте, за словами експерта, тема вступу України до НАТО досі залишається досить чутливою для більшості країн-учасників.

“Сьогодні є велика кількість країн, які лобіюють інтереси України щодо її вступу до блоку. Водночас є й ті, хто вважає, що вступ України до НАТО посилить загрозу з боку Росії для самого Альянсу. Це унеможливлює керівництву Північноатлантичного альянсу ухвалити чітке рішення — бути Україні його членом у найближчому майбутньому чи ні”, — прокоментував експерт.

Він поділився думкою, що приїзд генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Україну підкреслив вагомість України як партнера НАТО. Крім того, його заяви виглядали радше як вибачення за те, що Україні знову відмовлять у членстві.

“Потрібно зазначити, що заяви, озвучені паном Столтенбергом під час нинішнього візиту до Києва, дуже нагадували довоєнні. Тобто, він говорив про те, що двері НАТО відчинені й Україна колись стане його членом, але зараз ще не час. Але, гадаю, він мав це публічно проговорити з тим, щоб розвіяти сподівання України щодо отримання інвайту до НАТО на ювілейному саміті у Вашингтоні”, — зазначив політолог-міжнародник.

За його словами, Столтенбергу варто було пояснити керівництву України, що ключові країни НАТО, а саме США та Німеччина, наразі не підтримують вступу України до НАТО.

“Ключові країни учасники НАТО вважають, що Україну можна буде прийняти до Альянсу тільки після закінчення активних бойових дій”, — акцентував Дмитро Левусь.

Читайте також: Більшість країн-членів НАТО зацікавлені у приєднанні України до Альянсу: деталі розповів політолог

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україну не візьмуть до Північноатлантичного альянсу (НАТО), поки на території країни триває війна.

Прямий ефір