Візит до деокупованого Ізюма та важливі зустрічі: як минув тиждень Зеленського (ВІДЕО)

Урсула фон дер Ляєн та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підтримає ідею поновлення експорту російського аміаку через Україну, якщо Кремль поверне українських військовополонених. Про це він повідомив в інтерв’ю Reuters. Зеленський сказав, що взагалі проти постачання аміаку через територію України, але міг би погодитися лише за такої умови. Таку домовленість він запропонував ООН. Як минув тиждень українського президента, чого вдалося досягти й про що домовитися, інформує FREEДОМ.

На кадрах з міста Ізюм у Харківській області — масштабні руйнування, тортури, масові поховання й тіла місцевих мешканців зі слідами знущань. Це місто нещодавно було звільнене українською армією від російських окупантів.

Деокуповане місто відвідав Володимир Зеленський. Він подякував українським захисникам, які звільняють країну від російських загарбників.

“Маю честь подякувати всім вам за те, що ви звільняєте нашу державу від ворога, від терористів Російської Федерації та від зрадників, які з папірцями штучних республік зрадили нашій державі”, — звернувся до військовослужбовців президент України.

У деокупованому українському Ізюмі урочисто підняли державний прапор.

Глава держави заявив, що на російських військових чекає справедлива відплата за злочини проти мирних українців. Він також вкотре закликав міжнародні організації визнати Росію країною-спонсором тероризму.

“Сьогодні немає лише одного — визнання правди — визнання Росії державою-спонсором тероризму. Росія вже стала найбільшим джерелом тероризму у світі. Жодна інша терористична сила не залишає після себе стільки смертей. Це потрібно закріпити юридично. Треба діяти”, — заявив Володимир Зеленський.

Втретє від початку повномасштабної війни Київ відвідала голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Її ім’я з’явилося біля Верховної Ради на Алеї сміливості, присвяченої друзям України.

Лідери обговорили приєднання України до спільної енергосистеми Євросоюзу та новий транш фінансової допомоги від ЄС.

“Я хочу подякувати за ухвалене рішення про виділення транша в розмірі 5 млрд фінансової допомоги від Європейського Союзу. Ми дуже вдячні. Сьогодні ми проговорили можливість отримати наступний транш до кінця цього року. Це також допоможе нам у проведенні соціальних виплат допомоги українцям”, — зазначив президент України.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу, що Європа ніколи не зможе відшкодувати жертви, які приносять українці, коли втрачають свій дім чи плачуть за загиблими близькими.

“Ми ніколи не зможемо розплатитися за те, що ви робите, захищаючи демократію та верховенство права у світі. Але ми можемо сказати, що ваші європейські друзі будуть з вами стільки, скільки знадобиться, і що ми — друзі назавжди”, — наголосила глава Єврокомісії.

Фінансова та оборонна допомога дуже важлива для майбутньої перемоги України, адже попри успішний контрнаступ українських військових у Харківській області кінець війни ще не близький. Про це Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю Reuters.

“Поки що рано говорити про закінчення цієї війни. Ми хотіли б більше допомоги від Туреччини, ми хотіли б більше допомоги від Південної Кореї. Більше допомоги від арабського світу. Від Азії”, — повідомив він в інтерв’ю виданню.

Главі держави презентували пакет рекомендацій щодо гарантій безпеки для України. Його підготувала група Єрмака-Расмуссена. Київський договір, в якому будуть прописані гарантії від країн-союзників України, може замінити Будапештський меморандум, що не виправдав себе. Документ передбачає інвестиції у військово-промисловий комплекс, масштабну передачу озброєння, інтенсивні навчання для українських військових під егідою ЄС і НАТО та обмін розвідданими, а також нові санкції проти країни-агресора.

“Ми живемо сьогодні, і гарантії нам потрібні сьогодні. Для нас дуже важливо, щоб цей документ був юридично зобов’язувальним, тому структура документа передбачає не лише широку рамкову угоду, а також можливість підписання двосторонніх договорів”, — пояснив президент.

21 вересня Володимир Зеленський виступить на 77-й сесії Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН). Щоправда, не особисто, а з відеозверненням. ООН врахувала обставини та зробила виняток для президента України. Це рішення підтримала 101 делегація.

Читайте також: Тільки українці та президент Зеленський можуть вирішувати, коли і як цей конфлікт має закінчитися, — посол США в Україні

Прямий ефір