Слабка реакція країн НАТО, США та інших партнерів на дії Росії, Ірану та Північної Кореї тільки допомогла посилитися цим країнам. Це відкрило можливості для “осі зла” діяти більш активно. На цьому сьогодні, 2 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала експертка з питань Східної Азії, старша аналітикиня центру “Нова Європа” Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Насправді корінь цього зла виник не минулого року. Слабка реакція демократичного світу, США, країн НАТО загалом на діяльність цих країн і породила ще більше зло. Зараз Росія веде війну проти України. І, природно, вона звернулася до тих країн, з якими вона активно працювала, тому що на Близькому Сході РФ та Іран теж разом діяли й вели таку підривну діяльність. Але річ у тім, що протягом тривалого періоду і НАТО, і США, й іншим партнерам не вдалося адекватно відреагувати на дії Росії та Ірану. І це допомогло тільки посилитися цим двом державам”, — розповіла Плаксієнко-Бутирська.
Те ж саме стосується і нинішньої взаємодії Росії та Північної Кореї.
“Річ у тім, що Північна Корея почала допомагати Росії у війні проти України повільно, поступово пробуючи, яким чином це позначатиметься на ній. Спочатку, як ми пам’ятаємо, були невеликі партії зброї. Потім пішли ракети. Але на це не було адекватної реакції ні з боку Південної Кореї, ні з боку інших азійських країн, ні з боку міжнародної спільноти. Попри те, що Північна Корея перебуває під санкціями, а міжнародна спільнота підтримала низку резолюцій, які забороняють будь-яку взаємодію, зокрема й продаж зброї, передачу технологій тощо, Північна Корея продає зброю Росії. А Росія, яка підписала всі ці резолюції і є постійним членом Радбезу ООН, їх відкрито ігнорує, купуючи зброю у КНДР. І на все це немає жодної реакції. Ось і виходить: відсутність міжнародного голосу, слабка реакція і, напевно, відсутність якоїсь сміливості західних країн протистояти цим диктатурам, а тепер уже — “осі зла”, породжує потужнішу “вісь зла”, яка зараз веде свою підривну діяльність у різних кінцях світу”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: Росія — Іран — КНДР: як співпраця диктаторських режимів посилює загрози для безпеки у світі (ВІДЕО)