Віртуальний саміт G20 відбудеться без Байдена та Сі, але з Путіним (ВІДЕО)

G20. Фото: shutterstock.com

На віртуальний саміт “Великої двадцятки” індійський уряд запросив лідерів усіх членів G20, включно з головою Африканського союзу, а також 9 країн-гостей і глав 11 міжнародних організацій, серед яких Євросоюз. Про це йдеться в заяві на сайті Міністерства закордонних справ Індії, інформує FREEДОМ.

“На віртуальному саміті, як очікується, обговорюватимуть війну Росії проти України та конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС. На відміну від очного саміту у вересні, на віртуальному саміті не очікується ухвалення підсумкового документа, такого, як декларація лідерів”, — сказав кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Точний список промовців на саміті невідомий. Білий дім, наприклад, не підтвердив участі Джо Байдена. Лідер Китаю Сі Цзіньпін, як і під час проведення офлайн саміту у вересні, проігнорує захід. Китай представлятиме прем’єр Держради КНР. А ось у Кремлі заявляють, що готуються до віртуального саміту “Великої двадцятки”. Можливо, виступати перед лідерами країн із найсильнішими економіками світу буде Володимир Путін.

“Навіть якщо він виступить на віртуальному саміті “Групи двадцяти” — це, фактично, будуть ті самі виступи, які робить і завжди, звинувачуючи Захід, звинувачуючи Україну чи інші держави в тому, що вони, начебто, хотіли на Росію напасти, що він захищає суверенітет, що він захищає російськомовних і тому подібне. Тобто та сама мантра, яку ми бачимо і чуємо протягом останніх 10 років. Таким чином я не бачу великого позитиву для самої Російської Федерації в тому, що вона візьме участь у цьому віртуальному саміті”, — сказав Желіховський.

Ймовірна участь Путіна в саміті “Великої двадцятки” — скоріше робота на внутрішню аудиторію, впевнені експерти. Кремль напередодні президентських виборів намагається створити для російського виборця картинку, на якій Путін нібито досі рукоподатний серед лідерів інших країн. Однак риторика країн-учасниць саміту спрямована на відновлення світового порядку на відміну від продовження війни проти України, на якій зосереджена Москва.

“В умовах нестабільної міжнародної ситуації та млявого економічного відновлення для “Великої двадцятки” важливо зміцнювати партнерство, розв’язувати глобальні проблеми за допомогою співробітництва і вносити позитивний внесок у відновлення світової економіки та глобальний загальний розвиток. Китай сподівається, що віртуальний саміт зможе послати позитивний сигнал у цьому напрямі”, — сказала речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.

Ізоляція російського диктатора незабаром може посилитися. Міжнародні та українські правозахисники шукають докази, що Путін використовував голод як зброю проти України. Згідно з процедурою, зібрані документи передадуть Міжнародному кримінальному суду, що може призвести до нових звинувачень очільника Кремля, крім депортації українських дітей.

“Серед задокументованих інцидентів — загибель 20 мирних жителів у Чернігові рано вранці 16 березня 2022 року, коли російські осколкові бомби вибухнули біля супермаркету. Слідчі також зосереджені на захопленні Маріуполя. У місто припинили постачання продовольства, а коридори з гуманітарною допомогою були заблоковані або піддані бомбардуванням, що зробило втечу зневірених мирних жителів, які голодують, дуже важкою або неможливою. Такі міста, як Миколаїв на півдні, залишилися без питної води від самого початку війни після того, як російські війська захопили насосну станцію, яка нею забезпечувала”, — пише The Guardian.

Крім цього, доказами того, що Росія використовує голод як зброю, є руйнування портової інфраструктури України, навмисні удари по складах із продовольством й недотримання умов зернової угоди, що загрожує нестачею продуктів у деяких країнах Африки та Азії.

Читайте також: Індія хоче допомогти Путіну вийти з ізоляції, запрошення взяти участь у саміті G20 зроблено спеціально, — дипломат

Прямий ефір