Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) створює загрози безпеці, існуванню і суверенітету Вірменії, заявив прем’єр-міністр Нікол Пашинян. За його словами, це одна з причин, чому Єреван заморозив свою участь в організації. При цьому глава уряду Вірменії не виключає, що країна візьме курс на вступ до Євросоюзу, повідомляє FREEДОМ.
Продовження Вірменією демократичного курсу наближатиме її до Євросоюзу та інших західних партнерів, заявив прем’єр-міністр Нікол Пашинян. У вересні Вірменія і Європейський Союз офіційно почали переговори про лібералізацію візового режиму.
“У нашій країні точаться дискусії про можливість початку процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу. Це не просте питання, але воно стало частиною політичного порядку денного Вірменії. Тому необхідно підійти до цієї теми детально і комплексно”, — заявив Пашинян.
Початок переговорів про безвізовий режим із Вірменією віцепрезидент Європейської комісії Маргарітіс Схінас назвав історичною подією. У Брюсселі мають намір підтримати програму реформ Єревана, сказав він під час візиту до Вірменії.
“Початок діалогу про лібералізацію візового режиму на політичному рівні є сильним сигналом з боку ЄС і його держав-членів про рішучість поглибити й без того надійне партнерство між ЄС і Вірменією”, — йдеться в публікації на сайті Європейської комісії.
Чотири партії, не представлені в парламенті Вірменії, закликають владу провести найближчими місяцями референдум про вступ до Європейського Союзу. Як зазначив голова парламентського комітету з європейської інтеграції, головне завдання зараз — розробити та узгодити план євроінтеграції країни.
“Вступ до ЄС — це тривалий процес, а не один крок, тому, Національні Збори очікують від непарламентських сил змістовних пропозицій, а не пропагандистських виступів. Членство в ЄС вигідне малим державам. Досвід показує, що після вступу до ЄС малі країни переживають швидке і значне зростання”, — зауважив у коментарі ЗМІ голова парламентської комісії з європейської інтеграції Арман Єгоян.
Поки точаться дискусії про вступ до ЄС, Служба безпеки Вірменії запобігла ще одній спробі збройного держперевороту. Трьох підозрюваних заарештували, ще чотирьох оголосили в розшук. За версією силового відомства, їх готували в Ростові-на-Дону на якійсь базі “Арбат”. Після навчання і повернення до Вірменії вони мали повалити чинну владу, ідеться у пресрелізі Служби безпеки Вірменії. І це вже не перша така спроба. У листопаді 2023 року силовики запобігли антиурядовим терактам.
“У Москви є політичні, економічні та військові інструменти для впливу на Вірменію. І крім цього з Росією пов’язані деякі політичні сили, громадські організації, партії та політики Вірменії, які отримують грошове забезпечення в Москві. Усі ці чинники в разі різкого відходу Вірменії з-під російського впливу будуть залучені Росією. Але тут є один важливий момент: війна Росії з Україною дає Вірменії зараз такий історичний шанс звільнитися від впливу Росії”, — пояснив політтехнолог Олег Постернак.
Єреван заморозив свою участь в ОДКБ у лютому 2024 року, а потім і припинив платити членські внески в організацію.
Читайте також: Вірменія і ЄС почали переговори про безвізовий режим