Росія завжди вела досить підлу політику щодо Вірменії. Яскравим прикладом є постачання зброї і Вірменії, і Азербайджану, у той час як у країн був конфлікт за Нагірний Карабах. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог, керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
За його словами, ще під час Карабаської війни було зрозуміло, що Росія не буде захищати Вірменію.
“Після того, як військову міць Росії підірвано в Україні, Вірменія розуміє, що вона перебуває фактично в безвихідному становищі, їй потрібно миритися, і вона зараз виходить на мирний договір з Азербайджаном. Я думаю, що скоро йтиметься про повне виведення всіх військ із Карабаху, Азербайджан отримає територіальну цілісність, буде підписано договір уже з Азербайджаном, із яким у них дуже погані стосунки, із Туреччиною, найімовірніше”, — висловив думку Загородній.
Політтехнолог вважає, що Вірменія буде дрейфувати, вибудовувати відносини з країнами Заходу, оскільки розуміє, що Росія не здатна нічого зробити. Він додав, що, найімовірніше, у Вірменії вже є стратегічний курс.
“Взагалі це втрата позиції РФ на Кавказі, тому що через Вірменію Росія намагалася качати весь Кавказ і Південний Кавказ. Вірменія була таким сателітом ще до недавнього часу. Вона має складне географічне положення, у неї немає виходу до моря, як, наприклад, у Грузії й вона оточена тими країнами, з якими має дуже давні конфлікти. Але тепер, найімовірніше, відносини будуть нормалізовані, особливо після підписання мирного договору з Азербайджаном. Я впевнений, це відбудеться після того, як Азербайджан повністю звільнить свою територію”, — зауважив Загородній.
Він додав, що Росія більше не є для Вірменії пріоритетом, хоча військова база РФ на території країни поки залишається.
Читайте також: Вірменія, Казахстан і навіть Куба: Кремль шукає “добровольців” для участі у війні проти України (ВІДЕО)
Нагадаємо, Російська Федерація вже не може економічно підтримувати своїх сателітів, тому її місце посідають інші гравці, зокрема це стосується і заступництва над Вірменією.