Вірменія більше не розраховує на “діряву парасольку” Росії: про ситуацію в ОДКБ розповів Варченко

Прапори країн-членів ОДКБ. Фото: apa.az

Вірменія зараз має досить широкий спектр можливостей для дій та в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) ухвалює рішення, не озираючись на Російську Федерацію. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Він нагадав, що востаннє ОДКБ показала свої можливості в січні 2022 року в Казахстані.

“І так, це був останній акт, коли ОДКБ спробувала ухвалити колективне рішення та реалізувати його”, — наголосив Варченко.

Що стосується Вірменії, то, за словами експерта з питань національної безпеки, ситуація з Нагірним Карабахом показала цій країні, що на Росію сподіватися не можна. Тепер РФ сприймається як “дірява парасолька”, яка приносить тільки неприємності.

“Будь-яка миротворча місія Росії закінчувалася дуже погано для тих, хто вдавався до її послуг. Обійми Росії були дуже болючими саме для тих, кого вона начебто намагалася захистити. Вірменія це зрозуміла зараз, і, звичайно ж, вона має широкі можливості щодо того, що можна робити з ОДКБ. Вона одразу ж не розв’язує питання про те, щоб вийти з ОДКБ зараз. Але водночас цей варіант теж існує. Це може бути публічний, політичний і геополітичний, якщо говорити про Вірменію, хід з боку цієї маленької країни. Зрозуміло, що вона може далі відігравати роль суб’єкта, який в ОДКБ блокує або серйозно впливає на рішення. І, звичайно ж, це приниження Росії”, — вважає Варченко.

Він зазначив, що якщо раніше в ОДКБ усі рішення ухвалювали з подачі Росії, то тепер країни-учасники покладаються на свою думку.

Водночас експерт констатував, що сама ОДКБ не працює й тому участь Вірменії в цій організації не впливає серйозно на її безпеку. 

“Безпеку потрібно шукати всім світом зараз і в інших конструкціях тоді, коли Організація Об’єднаних Націй або її аналог матимуть змогу допомагати країнам у разі неспровокованого нападу або інших ситуацій, які зараз здебільшого продукує саме Росія”, — наголосив Варченко.

Читайте також: Російський режим втрачає підтримку країн-учасниць ОДКБ, — Ейдман

Як повідомлялося, Вірменія продовжує дистанціюватися від впливу Кремля. Так, країна попросила Організацію договору про колективну безпеку (ОДКБ) зняти з порядку денного документ про надання їй підтримки.

Прямий ефір