Військовий і соціальний напрямки: як наповнюється держбюджет України, пояснив прем’єр Шмигаль

Виступ Дениса Шмигаля на форумі. Скріншот: youtube.com/@PresidentGovUa

Головними напрямками роботи українського уряду сьогодні є пошук коштів до держбюджету для оборони та підтримки країни в умовах війни, а також питання енергетики, особливо на тлі вчорашнього масованого російського обстрілу України. Про це сьогодні, 27 серпня, під час форуму “Україна 24. Незалежність” повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає FREEДОМ.

Він зазначив, що держбюджет має дві базові складові — фінансування військового напряму і соціального.

Оборонний бюджет уряд фінансує коштом надходження податків, а також коштом внутрішніх позик, які може надати державна фінансова система.

“Наша критична потреба — зібрати кошти на нашу оборону, це сотні мільярдів гривень. Парламент подав заявку до бюджету на 500 млрд грн, це нам потрібно, щоб платити зарплату військовим, щоб закуповувати озброєння, щоб фінансувати нашу оборонну промисловість. Додаткові кошти будуть залучатися за рахунок збільшення внутрішньої позики, збільшення ставки податку на прибуток, підвищення ставки військового збору, виведення ринку праці з тіні”, — перерахував Шмигаль.

Соціальний бюджет, який фінансує медицину, освіту тощо, допомагають наповнювати закордонні партнери.

“За 2,5 роки нам вдалося отримати від наших партнерів майже 100 млрд доларів. Це дало нам можливість виконувати соціальні зобов’язання перед українським народом. По роботі з партнерами обсяг фінансування на цей рік закритий, на наступний рік закрито на 15 млрд доларів”, — повідомив Шмигаль.

Для залучення коштів український уряд також працює в напрямку використання заморожених російських активів.

“Наша мета — отримати всі 300 млрд доларів заморожених у західних країнах російських активів. Перший крок, над яким ми працюємо, — отримати 50 млрд доларів як грант від наших партнерів, який буде погашатися коштом російських активів”, — уточнив прем’єр-міністр.

Він зазначив, що щодо підтримки української енергетики ключове завдання — пройти наступну зиму.

“Велика генерація, розподіл і відновлення. Ми постійно виділяємо мільярди гривень на відновлення енергетики України. Для бізнесу створюємо децентралізовану генерацію. Розвиваємо невеликі об’єкти додаткової генерації. Великі кроки зроблені парламентом і урядом, і енергосистема залишається цілісною, ми продовжуємо забезпечувати роботу єдиної енергосистеми України”, — резюмував Шмигаль.

Нагадаємо, сьогодні в Києві стартував форум “Україна 24. Незалежність” за участю керівників країни. По закінченню зустрічі президент України Володимир Зеленський дасть пресконференцію. Телеканал FREEДОМ транслює захід із перекладом російською мовою.

Прямий ефір