Військовий експерт оцінив динаміку на полі бою взимку і назвав переваги ЗСУ

Ілюстративне фото: Facebook

Є об’єктивні причини, через які може знижуватися інтенсивність ведення бойових дій. Насамперед цьому можуть сприяти погодні умови та особливості зимового періоду. Зараз їхній темп знижено через дощі. Але в української армії є переваги. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.

“До речі, у сьогоднішньому оперативному звіті Інституту вивчення війни якраз оцінюється, що зараз, судячи з тих повідомлень, які є, трохи темп ведення бойових дій знизився у зв’язку з тим, що на основних ділянках ведення бойових дій зараз несприятлива погода — це дощі, сльота, що може впливати на темпи просування, використання важкої бронетехніки і вирішення інших завдань, які необхідно вирішувати на полі бою”, — сказав він.

Крім того, як зазначає військовий експерт, на темпи може впливати і те, що в зимовий період часу коротший світловий день.

“За світловий день можна вирішити менше завдань. Але всьому цьому є і рішення, і припустимо, що в тих же умовах зменшення світлового дня перевагу матимуть ті підрозділи і ті війська, які краще оснащені для ведення бойових дій у нічних умовах. І в принципі, якраз насичення військ тими ж засобами нічного бачення, технікою, яка підготовлена для використання в нічний час, це забезпечить певну перевагу”, — пояснив Рябих.

За його словами, за місяці війни Росія вже втратила свою техніку для ведення бойових дій у нічних умовах.

“І, по суті справи, потрібно говорити про те, що якщо оцінювати втрати російських військ, то на перших етапах у попередні місяці війни Російська Федерація втратила найсучасніше озброєння, зокрема, танки Т-72, Т-72Б3 новітньої модернізації, Т-90. Це якраз танки, які були оснащені для ведення дій у нічних умовах. Водночас Збройні сили України як матеріальну допомогу отримали танки з розряду Т-72, які пройшли модернізацію в країнах-членах НАТО, у яких залишалася ще на озброєнні пострадянська техніка. І ті ж отримані від Польщі кілька сотень танків адаптовані саме для ведення бою в нічних умовах”, — заявив Рябих.

Експерт зазначив, що забезпечення військ засобами нічного бачення дає змогу ЗСУ отримати перевагу над противником в умовах короткого світлового дня.

“Якщо простежити за постачаннями озброєння і техніки від США, то можна побачити таку розпливчасту фразу, як “засоби нічного бачення 1000 штук”. Можна говорити про певне забезпечення такими засобами ЗСУ, що дає змогу все-таки зберігати темпи, зокрема в умовах скорочення світлового дня. А щодо погодних умов, той самий Інститут вивчення війни оцінює, що вже найближчим часом на театрі воєнних дій температура впаде нижче нуля, і це вже за якийсь час після того, як земля підмерзне, можна буде говорити про можливість поновлення й активізації темпів бойових дій. Зокрема, можна розраховувати на планування якихось наступальних операцій, перш за все, з боку ЗСУ”, — підсумував Валерій Рябих.

Читайте також: Те, що “генерал мороз” завжди воював на російському боці, — хибна пропагандистська думка, для ЗСУ — вікно можливостей, — Грабський

Нагадаємо, на думку війського експерта Сергія Грабського, із настанням зими інтенсивність артилерійських обстрілів зі сторони Росії зростає. Окупанти намагатимуться стримати просування ЗСУ та встановити “вогневий бар’єр”. Але українська сторона зможе здійснювати глибші маневри.

Читайте також: “Генерал Мороз”: чи готові армії України та РФ до війни в умовах зими — думки експертів

Прямий ефір