Військовий альянс США та Японії розширюється (ВІДЕО)

Прапори Японії та США. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

США розширюють військовий альянс із Японією. Про це заявив глава Пентагону Ллойд Остін після зустрічі з міністром оборони Японії в Токіо. За його словами, це буде найзначніше зміцнення американо-японського альянсу за останні 70 років. Як пише японське видання Kyodo, під час спільних військових навчань Японії та США вперше назвали Китай гіпотетичним противником, інформує FREEДОМ.

У межах розширення співпраці між США та Японією на території останньої створять новий штаб об’єднаних сил під командуванням Сполучених Штатів. Про це заявив глава Пентагону Ллойд Остін, який разом із держсекретарем Ентоні Блінкеном провів переговори з главою японського зовнішньополітичного відомства Йоко Камікавою та міністром оборони Японії Мінору Кіхарою.

Штабу передадуть функції оперативного командування 54 тис. військовослужбовців. Остін наголосив, що КНР, Росія та Північна Корея продовжують загрожувати глобальній безпеці, тому Вашингтон та Токіо розширюють стримування.

“Разом ми зміцнюємо нашу здатність стримувати й реагувати на дестабілізуючі дії. Ми продовжимо розвивати ключові сфери оборонного співробітництва, включно з ударним потенціалом альянсу, нашою присутністю на південно-західних островах, спільними навчаннями та тренуваннями, посилимо співпрацю в галузі розвідки”, — сказав міністр оборони США.

“Я сподіваюся на тісну співпрацю з міністром Остіном у різних важливих починаннях зі зміцнення стримувального потенціалу нашого альянсу, включно з модернізацією системи командування та управління Японії та США”, — зазначив міністр оборони Японії.

Як пише The Washington Post, Токіо відходить від десятиліть повоєнного пацифізму через зростаючу військову міць Китаю. У 2022 році Японія представила план подвоєння витрат на оборону до 2% від валового внутрішнього продукту, щоб захистити себе та допомогти Сполученим Штатам зберегти стабільність у західній частині Тихого океану. Крім цього, Японія збирається збільшити обсяги випуску снарядів для американських систем протиповітряної оборони Patriot й створити виробничу базу для ракет AMRAAM середньої дальності.

“Японці розуміють, що Китай не є їхньою єдиною проблемою — на їхніх флангах також перебувають Північна Корея та Росія. Абсолютно ясно, що у них багатонаціональна проблема, а найбільший виклик — Китай. Саме з цієї причини вони намагаються зміцнити альянс”, — сказав командувач Управлінням військово-морської розвідки США Майкл Студеман у коментарі The Washington Post.

28 липня глави оборонних відомств Японії, США і Південної Кореї підписали тристоронній меморандум у сфері безпеки. Як повідомило японське видання Kyodo, три країни домовилися проводити спільні військові навчання на тлі ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї. Зміцнення співпраці між Вашингтоном, Токіо та Сеулом відбувається на тлі зближення Росії з КНДР та з Китаєм. 

“Нова тристороння програма допоможе забезпечити довговічність наших міцних військових відносин. Це безпрецедентні кроки для нашого тристороннього партнерства в галузі безпеки”, — сказав Остін.

“Особливо зараз, коли мир та стабільність на Корейському півострові та в регіоні перебувають під загрозою через нещодавнє підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією й Північною Кореєю, а також триваючі ракетні провокації КНДР, я вважаю, що проведення тристоронньої зустрічі з оборони є більш значущим, ніж будь-коли”, — зазначив міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік.

Токіо, Вашингтон й Сеул стурбовані морськими домаганнями Китаю в Південно-Китайському морі. Раніше китайські та філіппінські судна вже неодноразово стикалися поблизу спірних островів Спратлі в Південно-Китайському морі. Китай звинуватив філіппінське судно в незаконному входженні в цей район та вжив проти нього заходів контролю. Китайські судна також неодноразово вторгалися в японські територіальні води навколо контрольованих Токіо островів Сенкаку в Східно-Китайському морі.

Читайте також: Японія і США вивчать можливість спільного виробництва ракет AMRAAM і комплексів Patriot

Прямий ефір