Російська політика на Близькому Сході стає все більш прогнозованою і нагадує політику СРСР. Кремль хотів би бути автономним і не озиратися на інші думки. Але зараз це зробити вкрай складно з урахуванням того, що військово-політичний союз з Іраном продовжує посилюватися. Таку думку сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“І тому Росія з урахуванням необхідності підтримки таких активних відносин з Іраном не може виступати незалежним, нейтральним актором у цій війні”, — уточнив він.
Крім цього, за словами експерта, тут відіграє роль і Туреччина, яка активно підтримує палестинців.
“А зараз, як ми бачимо, Путін і Ердоган планують зустріч, і, звісно, тема Гази точно також порушуватиметься. І тому Росія теж не хоче створювати додаткові розколи в турецько-російських відносинах. І зрозуміло, що в умовах конфлікту на Близькому Сході або війни Росії проти України грає правило, воно старе як світ, коли ворог твого ворога — твій друг. Тому в цьому плані російська політика все більш і більш стає прогнозованою і багато в чому нагадує радянську політику на Близькому Сході”, — заявив Семиволос.
Тому, як пояснив експерт, зміни, якщо вони можливі, будуть пов’язані тільки з конкретними пропозиціями, які вони можуть почути від Ізраїлю або ще від якоїсь іншої країни, що буде зацікавлена в поліпшенні відносин із Росією.
“Поки що все залишається на досить низькому рівні, і російська залученість у ці конфлікти показує, що вони все більше і більше схиляються на бік “вісі зла”, хоча вони і є “віссю зла” насправді”, — додав Ігор Семиволос.
Читайте також: Іран почувається найкрутішим у світі, тому що за ним стоїть Росія, країна — на порозі створення ядерної зброї, — Зільбер
Нагадаємо, раніше Семиволос розповів, що Тегеран діє гібридними методами, тому не приєднується відкрито до війни на Близькому Сході. І США не хочуть втягуватися у війну з Іраном.