Військово-патріотичне виховання та спотворення історії: як у Росії вчать Путіна любити (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Підпорядкувати молодь і забезпечити на майбутнє гарантії безпеки. Президент Російської Федерації Володимир Путін взявся впливати на незміцнілі уми в Росії. Диктатор доручив роз’яснити школярам і студентам причини й завдання спеціальної військової операції, повідомляє FREEДОМ.

Путін доручив терміново пояснити російським старшокласникам навіщо він розпочав так звану спецоперацію, і наказав впровадити це в підручники з історії вже до нового навчального року.

“Усе відбувається так, як відбувалося в тоталітарній державі. Існує певна паніка. Кількість заходів наростає в геометричній прогресії. Ви подивіться, що вони роблять — створення молодіжної організації, яка втягує в себе все. Це так званий гітлер’югенд — той самий комсомол і піонерія. Це перший рух, який на сьогодні є”, — сказав експерт і аналітик Центру громадянської просвіти “Альменда” Олег Охредько.

Сфера освіти в Росії та на окупованих територіях сьогодні — зброя масового ураження. Зміни внесуть і в словник російської мови. Згідно з підписаним президентом Росії документом, іноземні слова можна використовувати тільки в тому разі, якщо немає їхніх аналогів у російській мові.

Підручники з історії терміново переписують. З вересня старшокласникам викладатимуть історію по-новому. Так, анексію Криму пояснюють необхідністю врятувати мир на півострові, а повномасштабне вторгнення в Україну — запобіганням “кінця цивілізації”.

“Росія тренд європеїзації повністю ампутує. Це не вперше відбувається в історії Росії. Це все одно, що бити себе шваброю по лобі. Тому що Росія як держава найбільшого успіху досягла в 19 столітті, коли європеїзація була найбільшою. Відмова від європеїзації — це те, що повертає Росію в дуже дикі часи, відрізає її від нормальної комунікації зі світом. Цей курс самовбивчий”, — зазначив політик та історик Олександр Палій.

Кремлівський режим намагається вносити корективи й в особисте життя росіян. Влада вважає хибною практикою, що жінки спочатку хочуть здобути освіту, а потім народжувати дітей. 

“Порочна практика, яка сформувалася в суспільстві, що жінка повинна здобути освіту, далі зробити кар’єру, потім матеріальну базу собі забезпечити й тільки після цього, підходячи до складного репродуктивного віку, подбати про дітонародження”, — заявив міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко.

А в Киргизстані через порушення санітарних норм силовики закрили нелегальний наметовий табір росіян, які займалися військовим вихованням дітей. У таборі перебувало 20 дітей і 5 дорослих, які приїхали на Іссик-Куль із Сургута.

Самі росіяни заявили, що є членами “Союзу морських піхотинців”, який займається так званим військово-патріотичним вихованням старших школярів і молоді.

“З’являються табори, в яких оббирають дітей саме російськомовних. Чим створюють своєрідну п’яту колону. Путін поспішає створити власну опору серед дітей”, — додав Охредько.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в російських школах посилили військово-патріотичне виховання — запровадили пропагандистські уроки “Разговоры о важном”, почали запрошувати учасників бойових дій на лекції для школярів, а також рекламувати службу за контрактом для десятикласників від найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”.

Велика Британія ввела санкції проти 13 росіян і центру “Артек” у Криму. Серед них міністр освіти Росії Сергій Кравцов за участь у “програмі з примусової депортації та перевиховання українських дітей”.

Читайте також: Лукашенко допоміг Путіну викрасти тисячі дітей з України — що з ними відбувається (ВІДЕО)

Прямий ефір