Військові витрати стали каменем на шиї економіки РФ, — російський економічний оглядач

Ілюстрація: gettyimages.com

Галузі, де російська влада не регулює ціни, вже спіткала двозначна інфляція. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський економічний оглядач Максим Блант.

Він наголосив, що все проконтролювати неможливо, й поки уряд РФ робить усе можливе, щоб забезпечити росіян яйцями до Великодня, неодмінно з’явиться інший дефіцит.

“Вилізе дефіцит бензину та дизельного пального, тому що в Росії починається посівна, а паралельно ще й російська армія наступає. І ті, й інші споживають бензин та дизельне пальне. І, відповідно, нескладно здогадатися, хто отримає їх насамперед, а хто — в останню чергу. В останню, очевидно, отримають ті люди, які просто хочуть заправити автомобіль. Вилізе обов’язково якийсь інший дефіцит, тому що всі дірки заткнути… Ну так, ось і з яйцями. Минулого року “прокололися”, і вже тепер усі, починаючи від міністра сільського господарства та закінчуючи віцепрем’єрами й відповідальними за імпорт сільськогосподарської продукції, пильно стежать за яйцями. Ну, значить, пропадуть помідори або жіночі прокладки, або пропав уже та далі продовжить пропадати собачий корм”, — прогнозує економіст.

Він зазначив, що дефіцит неможливо втримати, і якщо брати ті товари, які не належать до соціально значущих, то там інфляція вже двозначна.

“Причому Центральний банк зробити нічого з інфляцією не може просто тому, що поза його компетенцією стримати ті чинники, які цю інфляцію розганяють. Головний фактор — це військові витрати. Тобто не просто це камінь на шиї російської економіки, це ще той фактор, який генерує додатковий попит. Тобто працівники військових підприємств справно отримують зарплату, вони з цією зарплатою регулярно ходять до крамниць. Вони купують не танки, не снаряди й не власну продукцію, а те, що виробляють у цивільних галузях. А цивільні галузі страждають і від високих ставок, непомірних кредитів, від підвищення податків, і від дефіциту кадрів”, — сказав Блант.

Читайте також: “ВПК величезних масштабів — тягар РФ”: як і чому скорочується економіка Росії (ВІДЕО)

Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що Китай планує виділити на військові потреби до 7% валового внутрішнього продукту (ВВП). Це дуже багато для китайського рівня. У Європі на військові цілі витрачають не більше 2% ВВП, найбільші витрати — у Росії.

Прямий ефір