Військове командування РФ відправляє на штурми поранених солдатів — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Міноборони РФ

Без лікування та евакуації — поранені російські солдати скаржаться, що їх відправляють на штурм і на виконання бойових завдань. Деякі розповідають, що в їхньому оточенні — всі після поранення. Однак лікувати їх ніхто не збирається, адже солдати в російській армії — це витратний матеріал, розповідає FREEДOM.

До пуття не лікують, не оперують і не евакуюють. На це скаржаться військовослужбовці 503-го мотострілецького полку окупаційної армії Росії. Нарікають, що попри серйозність поранень, вони не можуть відновити своє здоров’я.

“Кістка навіть не зажила, уже сьомий місяць іде, ніяких таблеток, ні вітамінів, нічого. Операцію треба, осколки треба знімати. Нічого не роблять”, — розповідає російський військовий журналістам Telegram-каналу “Не жди хорошие новости”.

Бійці кажуть, так байдуже до них ставляться, бо вони перебувають у підрозділі “Штурм-В”.

“Кажуть, ми, “вешники”, повинні вмирати. Другий сорт людей, кажуть, контингент другого сорту. І ще це добре підкреслюють прямо в документах”, — цитує Telegram-канал “Не жди хорошие новости” російських військових.

Про те, що воює більшість “трьохсотих”, тобто, після поранень, скаржаться військовослужбовці 11-ї роти четвертого батальйону 55-ї гвардійської мотострілецької бригади. Розповідають, що навіть поранені ще півтора місяця тому досі не змогли потрапити до лікарні. А важкопораненим відмовляють у лікуванні, стверджуючи, що ті абсолютно здорові.

“Ми тут більшість — “300-ті”. Нас не лікують усіх, навіть кого лікували, викинули за сьогоднішню ніч усіх із лікарні — не долікованих. Їм на все по барабану, і вони починають сліди заплутувати. Останню партію пацанів привезли, їх усього готували п’ять днів. Ми доповідали, що вони не готові були йти на бойове завдання. Їх однаково зібрали та штовхали на передок”, — цитує Telegram-канал “Не жди хорошие новости” російських військових.

Військовослужбовець 7-ї військової бази Андрій Лямін підписав контракт у березні минулого року. Поранення отримав у жовтні, каже, евакуації не було і їм довелося самим добиратися до позицій. Та й відправляти в госпіталь їх відмовлялися. Бійцю вдалося домогтися і його таки направили до шпиталю в окупованому Донецьку. Та там чекав сюрприз — лікувати безплатно його не захотіли.

“Коли я прибув до госпіталю, належної допомоги, лікування мені не було надано… Головлікар заявив, що все лікування ми зобов’язані проходити власним коштом, за свої особисті гроші купувати собі різні ліки”, — розповів російським журналістам військовий.

Далі йому відмовили у відпустці для реабілітації. Недолікованого бійця начальник штабу з позивним “Грек” відправив на бойове завдання. Інакше погрожував смертю. Також у військових відбирають виплати за поранення. Лямін каже, що командування так ставиться до всіх, хто отримав поранення.

“Кульгаві, косі, хворі хлопці, чоловіки у віці, які також після поранення приїжджають туди, відмовляються від виконання бойового завдання після поранення, тому що вони не вилікувані, недоліковані, не можуть ходити, самостійно пересуватися. Їх усіх кидають у яму. При мені це було неодноразово: спочатку били, потім кидали в яму, якийсь час вони перебували в ямі, без води, без їжі, після чого їх витягували й відправляли на “обнулення”, — розповів Лямін.

Про те, що російське командування не проводить належну евакуацію, військові окупаційної армії скаржилися не раз. На цьому відео бійці розповідають, у яких умовах вони перебувають на передовій. Поранений солдат із позивним “Італієць” 10 днів чекав на евакуацію.

“10 днів без води, без їжі. Вижив. У підсумку знайшли”, — розповіли російські військові журналістам Telegram-каналу “Не жди хорошие новости”.

На бойове завдання відправляють і з важкими діагнозами. Так, дружина військовослужбовця 109-го окремого стрілецького полку Сергія Васильєва розповіла, що її чоловіка з підтвердженим діагнозом гепатит відправили на лінію бойового зіткнення. 

“Під час лікування в нього було виявлено гепатит С. Під час проходження обстеження внутрішніх органів було повідомлено, що за результатами обстежень є ризик розвитку цирозу печінки. Належного лікування на цей час не надається. Біопсія не призначається, терапія не проводиться”, — розповіла російським журналістам дружина Васильєва.

За її словами, контракт чоловік уклав улітку минулого року. А хворобу в солдата виявили, коли він лікувався після поранення. Але замість лікарні його знову відправили воювати.

“До медичного закладу не поміщають, на всі прохання про лікування та поглиблене обстеження посадові особи військової частини не реагують, прохання ігнорують. Також у чоловіка є важкі осколкові поранення”, — нарікає жінка.

Цей 109-й стрілецький полк неодноразово потрапляв у скандали. Командування кидає солдатів на штурм, повністю ігноруючи стан їхнього здоров’я. А родичі скаржаться, що не можуть домогтися відправлення своїх близьких на лікування. Замість цього вони продовжують помирати під час штурмів.

Читайте також: Стратами українських військовополонених росіяни намагаються залякати своїх солдатів, — військовий оглядач

Прямий ефір