“Військова техніка без пального — це залізо”: до яких наслідків призведуть удари по НПЗ у Росії, пояснили експерти

Результат атаки дронів на Афіпський НПЗ у Краснодарському краї. Фото: t.me/bazabazon

Для військового керівництва російських окупаційних військ удари по нафтопереробних заводах (НПЗ) на території РФ — неприємний сюрприз. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

“Ми не приховували наших планів, ще позаминулого року генерали Залужний і Забродський написали потужну програмну статтю, в якій говорили про необхідність завдання ударів по інфраструктурних об’єктах супротивника в глибині російської території. Це наша асиметрична відповідь на всі ті варварські удари по території України, які розпочали і яких завдають російські окупанти. Очевидно, як завжди, росіяни пропустили це повз вуха. Пропустили повз вуха, отримали межи очі”, — розповів він.

На думку голови правління асоціації “Нафта і Газ України”, генерального директора нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк” Андрія Закревського, удари, які завдаються, ставлять остаточну крапку над “i” в існуванні цих заводів загалом.

“Тому що і до цього їм було погано. У грудні минулого, січні цього року всіма заводами, розташованими в західній частині Росії, пройшов шквал несправностей, пов’язаних із печами конверсії, з компресорами. Але тут взяли і ще додали таку військову складову. Якщо раніше їм потрібні були гроші і запчастини, то тепер і грошей, і запчастин їм стало потрібно набагато більше”, — пояснив він.

Щодо наслідків ударів по НПЗ на постачання палива для російських окупаційних військ, Лакійчук зауважив, що пальне — це не лише експортний товар.

“Нафтопродукти — це і гас для літаків, це паливо для ракет, це дизель для кораблів і танків, і бойових машин. Звісно, удари по таких больових точках рано чи пізно призведуть до такого ефекту снігового валу, який призведе до нестачі паливно-мастильних матеріалів у військах, на флоті, в авіації, в сухопутних військах. А техніка без пального — це залізо”, — каже експерт.

“Якщо це лавиноподібно призведе до скорочення постачань насамперед авіаційного пального, а ми знаємо, що працюють санкції щодо авіагалузі, почастішали аварії та проблеми саме взимку, а це свідчить про низьку якість авіаційного пального, отже, їм просто ніде буде заправлятися. Виходить, що в простій економіці у них швах, і в їхньому переході на військову економіку значить ми очікуватимемо ще й провалів у їхній військовій економіці”, — додав Закревський.

Водночас, зауважив Лакійчук, поки що буде не зовсім правильно говорити про те, що росіяни перебувають у тісному кільці енергетичної блокади.

“І за кількістю підприємств нафтоперероблення в РФ поки що ми їм злегка “підрізали крила”. Роботи ще багато для того, щоб ефект був відчутний, але все залежить від ланцюжка послідовності подій. Сьогодні здається це голкові уколи, завтра ці комарині укуси перетворюються на великий біль”, — резюмував керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.

Читайте також: Кількість атак на РФ зростатиме: росіяни починають бачити реальну картину війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, нафтопереробна галузь Російської Федерації перебуває під серйозною загрозою. За останній час атаки на російські нафтобази стали звичайним явищем. У зв’язку з цим, прибуток Кремля від експорту російської нафти істотно скоротився, і якихось позитивних змін у цій сфері не видно. Про проблеми російської нафтогазової галузі у зв’язку з атакою дронів на нафтобази розповіли експерти.

Прямий ефір