Країни-партнери продовжують надавати Україні підтримку в різних сферах. Лідери західних демократичних держав заявили, що планують виділити додаткові кошти на відновлення енергетичної інфраструктури та посилення оборонного комплексу України, повідомляє FREEДОМ.
Під час саміту G20 (“Великої двадцятки”) на острові Балі в Індонезії прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що Канада надасть Україні 500 млн канадських доларів додаткової військової допомоги. Гроші спрямують на закупівлю військового, розвідувального та комунікаційного обладнання, а також на пальне та медикаменти. Водночас Канада запровадила додаткові санкції, спрямовані проти 23 представників російських органів правосуддя та безпеки.
“Ми продовжуватимемо використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти для підтримки України та притягнення Росії до відповідальності. Сьогодні на саміті G20 на Балі прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив, що Канада надасть додаткову військову допомогу Україні в розмірі $500 млн, щоб допомогти Збройним силам України захистити свою країну від жорстокого і невиправданого вторгнення Росії”, — ідеться в повідомленні пресслужби прем’єр-міністра Канади.
У Міністерстві закордонних справ Нідерландів повідомили, що зроблять додатковий внесок на суму 20 млн євро в трастовий фонд НАТО для України. Загалом Нідерланди нададуть 25 млн євро для підтримки ЗСУ бойовими продовольчими пайками, аптечками першої допомоги, автомобілями швидкої допомоги, бензовозами та системами перешкод для безпілотних літальних апаратів.
“Я думаю, ми всі зараз зі звільненням Херсона бачимо, що українська стратегія працює, а російська призвела до провалу. Це говорить про підйом бойового духу відважних українців, а також про те, що наша підтримка працює. Що Україна може досягти успіху на полі бою, і це дуже важливо. Але ми також знаємо, що наближається зима, і ми бачимо сильно пошкоджену інфраструктуру в Україні. Тому ми повинні дотримуватися курсу. Це важливо”, — заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.
Для енергетичної підтримки України Британія виділить 5 млн фунтів стерлінгів. Це перша частина із загальної суми траншу в 10 млн фунтів стерлінгів, які Лондон надасть Фонду енергетичної підтримки України Енергетичного співтовариства.
“Атаки Росії на життєво важливі об’єкти інфраструктури показують, що Путін вживає відчайдушних заходів. Але навіть перед обличчям ракетних обстрілів і відімкнень електроенергії рішучість українського народу залишається непохитною”, — зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що загальну суму військової допомоги Європейського Союзу для України оцінюють у 8 млрд євро.
“Це приблизно 45% зусиль, зроблених США. Ми продовжимо ізолювати Росію на міжнародній арені, продовжимо вводити обмежувальні заходи проти російської економіки. Ми готові посилювати обмежувальні заходи, запроваджувати санкції проти третіх країн, які постачають зброю і надають військову підтримку Росії — Ірану і Білорусі”, — сказав глава європейської дипломатії.
Армія США уклала з компанією Lockheed Martin кілька контрактів на суму понад 520 млн дол. на постачання керованих реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS (“Хаймарс”) для поповнення американських арсеналів. В останні місяці Пентагон передав Україні приблизно 20 таких РСЗВ.
“Цей контракт дає нам змогу поповнити наші власні запаси, одночасно забезпечуючи критично важливі можливості для наших союзників і міжнародних партнерів”, — цитує помічника міністра оборони США з питань закупівель Дугласа Буша CNBC.
Телеканал CNN з посиланням на двох поінформованих співрозмовників повідомив, що американський оборонний сектор розглядає можливість модифікувати безпілотник Gray Eagle, щоб зняти потенційну небезпеку втрати засекречених технологій і таким чином отримати можливість передати його Україні.
Читайте також: Росія хоче вбивати навіть після втечі з нашої землі — звернення Зеленського у 266-й день війни (ВІДЕО)
Нагадаємо, країни G20 засудили війну Росії проти України. Про це йдеться в документі, який підписали лідери держав за підсумками саміту. Декларацію погодили 19 учасників зустрічі, виключаючи Росію.