Військова підтримка України з боку США за Трампа буде на нинішньому рівні — прогноз Жовтенка

Тарас Жовтенко. Фото: dif.org.ua

Після приходу обраного президента Дональда Трампа в Білий дім допомога США Україні триватиме. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

Він констатував, що для України важливо отримувати все необхідне для потреб Збройних сил, і щоб було реалізовано ті стратегічні програми, які раніше були ухвалені союзниками.

“Під чиєю егідою це відбуватиметься й в якому офіційному політико-правовому оформленні — це вже питання другорядне, тобто тут уже, скоріше, буде прерогатива діалогу між союзниками й насамперед між Вашингтоном і Брюсселем, у якому форматі далі буде продовжено підтримку України. Те, що ця підтримка буде продовжена, зокрема з боку Сполучених Штатів Америки, жодних сумнівів уже не викликає”, — сказав Жовтенко.

Експерт зазначив, що наразі незрозуміло, чи захоче Дональд Трамп користуватися механізмом “Рамштайна”, який був ініційований його попередником Джо Байденом.

“З огляду на те, що цей механізм працює, з огляду на те, що паралельно з цим механізмом готові всі натовські логістичні, фінансові та політичні ресурси для того, щоб надавати підтримку функціонуванню цього механізму, я думаю, що принаймні ще кілька місяців “Рамштайн” у тому форматі, в якому він є зараз, буде продовжувати працювати. Інше питання, що відбуватиметься на цих засіданнях”, — сказав Жовтенко.

Він нагадав, що номінований на посаду спеціального представника по Україні в майбутній президентській адміністрації Кіт Келлог в ефірі одного з телеканалів детально пояснив позицію обраного лідера США.

“Власне кажучи, якщо виходити з формулювань Кіта Келлога, то ситуація розгортатиметься приблизно таким чином. Трамп не налаштований при входженні в переговори, наприклад, з Путіним, які очікуються в наступні кілька місяців після того, як Трамп пройде через процес інавгурації, стане офіційно наступним президентом США, так ось, при входженні в ці переговори Трамп не збирається нічого дарувати Путіну. Це пряма цитата Кіта Келлога. Тобто жодних поступок з боку Сполучених Штатів Америки при входженні в ці переговори не буде. Це означає, що військова підтримка України з боку Сполучених Штатів Америки буде щонайменше на тому самому рівні й не нижчою, тому що це тоді не буде корелюватися з цією відсутністю поступок з боку Вашингтона і Білого дому стосовно путінського режиму”, — вважає Жовтенко.

Він не виключає, що за Трампа ініціативу “Рамштайн” буде розформовано або перетворено на суто інструмент американської військової допомоги, а допомога інших союзників буде йти під егідою НАТО.

Читайте також: Після “Рамштайна”: Україна не залишиться без допомоги, але формат співпраці з країнами НАТО може змінитися

Нагадаємо, союзники України, виконуючи зобов’язання від 12 липня 2024 року, погодили вісім дорожніх карт для розвитку обороноздатності України до 2027 року.

Прямий ефір