Військова допомога з Європи — хто і як допомагає зміцнити обороноздатність України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Facebook

Швеція, Італія, Австрія, Німеччина, Словенія — частина європейських країн, від яких Україна продовжує отримувати військову допомогу для боротьби з російськими окупаційними військами, повідомляє FREEДОМ.

Міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт надіслала лист швейцарській колезі Віолі Амхерд з проханням дозволити надати Україні додаткові боєприпаси для самохідних зенітних установок Gepard. В Україну Берлін уже доставив 30 одиниць таких установок та близько 60 тисяч боєприпасів. Ці бойові машини необхідні переважно для захисту українських морських портів, з яких “зерновим коридором” здійснюється експорт українського продовольства.

“Зважаючи на глобальні гуманітарні наслідки, які спричинить припинення постачання зерна, Німеччина та Швейцарія мають виконати прохання про постачання боєприпасів”, — цитуються слова Ламбрехт у публікації видання Der Spiegel.

У відповідь на запит Швейцарія наклала вето на реекспорт Німеччини боєприпасів швейцарського виробництва для Gepard. Про свій нейтралітет Швейцарія заявила ще наприкінці лютого. Проте санкції проти Росії підтримала.

“Уряд Швейцарії вчора підтвердив, що він наклав вето на реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва, які використовуються в зенітній самохідній установці Gepard, призначеної для безпосереднього прикриття сухопутних військ. Цю техніку Німеччина планує поставити Україні”, — йдеться у публікації видання Swissinfo.

Водночас La Repubblica повідомляє, що італійський уряд уже передав українським військовим важке озброєння. Йдеться про системи залпового вогню та самохідні артилерійські установки M109L.

“Це значний внесок, насамперед з технологічної точки зору, тому що були передані дві найпотужніші та найсучасніші бойові системи з усіх. Це PzH 2000 та MLRS, що дали змогу українським військам перевершити російську артилерію. Останнім рішенням уряду експрем’єр-міністра Маріо Драгі був дозвіл передати Україні САУ M109L”, — пише La Repubblica.

Найсучасніше озброєння готова надати Україні Швеція. Про це повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон. Яке саме, чиновник не уточнив, але представник християнських демократів з питань оборонної політики Мікаель Оскарссон раніше згадував про дві системи озброєнь, актуальні для України: це легка ракетна система 70 і шведська самохідна гармата Archer.

Читайте також: 4,5 тис. ракетних ударів завдала РФ: як відбивається Україна (ВІДЕО)

Прямий ефір