Військова допомога Україні від США — вкладення в американську безпеку і процвітання, — Гербст

Джон Гербст. Фото: uatv.ua

Адміністрація глави США Джо Байдена, можливо, переглядає свою позицію щодо відправки систем ATACMS Україні. І вміння глави Української держави Володимира Зеленського переконувати зіграє свою роль під час його зустрічей у Конгресі, зміцнюючи підтримку країни. Таку думку озвучив колишній посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Дипломат вважає, що рішення про передачу ATACMS буде оголошено вже незабаром.

“Моє розуміння — це те, що адміністрація переглядає свою позицію щодо відправки систем ATACMS в Україну. Думаю, що Зеленський приїде з очікуванням, що буде оголошено рішення про надання Україні цих систем. Незалежно від того, відбудеться це чи ні. Думаю, нам доведеться почекати і подивитися”, — сказав Гербст.

На його думку, основні причини, через які США мають підтримувати Україну, — це захист американської безпеки.

“Основні причини, через які ми повинні надавати допомогу Україні, — це захист американської безпеки і процвітання. Путін є лідером ядерної держави, наддержави, який хоче змінити правила світового порядку і підірвати НАТО. Якщо він переможе в Україні, ми зіткнемося з агресивним Кремлем, можливо, в Польщі, можливо, в Румунії, можливо, у країнах Балтії. А оскільки глава Кремля — противник Сполучених Штатів, лідер країни, яка два роки тому провела дві руйнівні кібератаки на США, та навесні 2021 року, що призвели до порушень наших продовольчих ринків і ринків палива, нам потрібно вживати заходів для свого захисту”, — наголосив гість ефіру.

За словами Гербста, допомога Україні на сьогодні становить близько 3-3,5% від американського оборонного бюджету.

“30 або 40 млрд дол. на рік, які ми надали Україні з моменту повномасштабного російського вторгнення, являють собою як економічну, так і військову допомогу. Це становить близько 3-3,5% від нашого оборонного бюджету. За допомогою цієї допомоги українці знищили до 50% конвенційної військової потужності Москви. Це дуже розумне вкладення в американську безпеку. Це не американський філантропічний дарунок Україні, хоча їй це справді потрібно, це розумний спосіб захистити американські життя і процвітання”, — наголосив Гербст.

Читайте також: Білий дім вважає життєво необхідним ухвалення Конгресом пакету допомоги Україні

Раніше професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг сказав, що зустрічі президента України Володимира Зеленського з лідерами палат і партій Конгресу США мають важливе значення в питанні надання допомоги Києву.

Читайте також: Судячи з усього, саме американська сторона запропонувала провести зустріч у Вашингтоні, — Фесенко про перемовини Зеленського і Байдена

Прямий ефір