Військова допомога Україні та підготовка до Саміту миру: експерт назвав основні цілі візиту держсекретаря США Блінкена в Україну

Дмитро Левусь. Фото: Facebook/Дмитро Левусь

Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну відбувається напередодні саміту НАТО і Глобального саміту миру в Швейцарії. Основна мета його візиту — вироблення спільної стратегії і тактики дій, а також обговорення поставок військової допомоги Україні. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“Почнемо з того, що візит відбувається після тривалої справді перерви американської допомоги Україні, яка виникла через політичні причини в США. Тому цілком логічно, що саме одним із питань стане обговорення надання військової допомоги Україні. Нагадаю, що тільки минулого тижня президент України Володимир Зеленський говорив про те, що допомога Україні з боку США має надходити постійно і методично”, — розповів експерт.

При цьому він нагадав, що візит Блінкена в Україну відбувається напередодні саміту НАТО і Глобального саміту миру в Швейцарії. Тому ще одним питанням обговорення стане вироблення спільної стратегії й тактики дій та обмін поглядами на те, який вигляд має ситуація.

“Якщо взяти Глобальний саміт миру, прогнозується високий рівень представництва, близько ста делегацій. Як це все буде виглядати? Україна пропонує виробити один документ, який буде переданий російському диктатору Путіну. Тобто Росія має відчути груповий тиск практично всіх учасників саміту. Це може стати подальшим шляхом просування до миру. Тому і в цьому напрямку потрібно працювати”, — зазначив експерт.

Він також нагадав, що наразі є певна різниця в поглядах учасників саміту.

“Україна однозначно заявила, що Путін — нелегітимний диктатор. Сполучені Штати і більшість західних партнерів поки що цього не зробили. Хоча вже вийшли на вірний шлях, оскільки є рішення Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про те, що Путін — нелегітимний президент. Також є таке саме рішення Європарламенту. Тому мені здається, що саме ці питання обговорювалися на зустрічі з Блінкеном”, — прокоментував політолог-міжнародник.

Він також нагадав, що є що обговорити з держсекретарем США і в питанні вступу України до НАТО.

“Однозначно, питання про вступ України до Альянсу теж порушувалося. Тому що минулого разу у Вільнюсі не прозвучало запрошення України на вступ до НАТО. Але була заява про те, що необхідна система безпекових договорів з Україною, які нині укладаються. Було підвищено статус комісії Україна — НАТО до Ради Україна — НАТО. Тому Блінкену було що обговорити з президентом Зеленським”, — резюмував Дмитро Левусь.

Читайте також: Візит держсекретаря США в Україну проходить на тлі загострення на передовій — підсумки першого дня (ВІДЕО)

Прямий ефір