Допомога Україні сприяє розвитку військово-промислового комплексу і загалом економіки Європейського Союзу. Таку думку сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
“Багато країн, зокрема Сполучені Штати Америки, вийшли з Великої депресії саме під час Другої світової війни, оскільки вони перевели своє виробництво на військові рейки, і вони стали більше уваги приділяти розвитку військово-промислового комплексу. Тут треба розуміти, що розвиток військово-промислового комплексу — це економічна процедура значною мірою, яка, зокрема, може допомогти багатьом країнам Європейського Союзу інтенсифікувати свій економічний розвиток. Тому що гроші, які вони туди вкладатимуть, — це додаткові робочі місця, це розвиток технологій, це певні інвестиції, це створення продукції з дуже високою доданою вартістю. Тобто це те, у чому Європа, в принципі, зацікавлена”, — сказав політолог.
Він звернув увагу на те, що, наприклад, Німеччина розглядає військово-промислову сферу як одну з пріоритетних не тільки тому, що Росія веде війну проти України, а тому що це дасть змогу їй залучити додаткові ресурси для розвитку економіки.
“Ну і, безумовно, суто політичний момент, коли вони бачать те, що робить Росія в Україні, те, що вона намагається зробити, зрозуміло, що у них виникають обґрунтовані сумніви у своїй безпеці, і вони вимушені щонайменше дотягувати свої військові бюджети до того мінімуму, як це передбачено статутом НАТО. І, відповідно, знову-таки, ці гроші підуть не просто на військову сферу, а вони підуть на розвиток економіки як такої. Тому, мені здається, тут не повинно виникнути якихось глобальних проблем з погляду того, що в них не вистачить там якихось ресурсів або грошей на розвиток ВПК. Навпаки, вони вкладатимуться, вони додатково інвестуватимуть у цю галузь, і це дасть змогу, зокрема, розвивати й тримати на плаву економіку”, — вважає Рейтерович.
Читайте також: Генсек НАТО закликав союзників до довгострокової підтримки України в її протистоянні з Росією — подробиці