Військова допомога Росії від КНДР не може переломити хід війни, — Грабський

Сергій Грабський. Фото: uatv.ua

Військова допомога Північної Кореї (Корейської Народно-Демократичної Республіки, КНДР) Росії не може переломити хід війни, оскільки тієї кількості озброєнь, яку виробляє Пхеньян, недостатньо для того, аби серйозно вплинути на ситуацію на лінії фронту. Таку думку озвучив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Йдеться і про точність, і про масованість ударів, і про якість вироблених Північною Кореєю ракет. Але водночас недооцінювати противника не можна. Все-таки 10 ракет — це більш ніж одна”, — сказав Грабський. 

На його думку, Україні необхідно нарощувати співпрацю з Південною Кореєю для того, щоб разом створювати умови, які не допустять розвитку виробництва північнокорейських ракет. 

“Це, до речі, в інтересах самої Південної Кореї, бо ніхто не гарантує, що всі ракети, які вироблятимуть у КНДР, спрямовуватимуть на війну РФ проти України. Хто знає, можливо, якась їхня частина, а може, й більша частина спрямовуватиметься на кордон КНДР із Південною Кореєю”, — сказав експерт.

Союзникам України разом із Південною Кореєю потрібно вже ухвалювати певні рішення, щоб захистити насамперед себе, вважає Грабський.

“Це загроза для них, і загроза, яка наростає буквально щодня. Напевно, є необхідність, якщо хочете, тиснути на Сеул для того, щоб вони змінили своє законодавство і могли передавати озброєння і бойову техніку Україні в повному масштабі, це по-перше. А по-друге, є сенс розглядати ймовірність проведення якихось спільних операцій в інтересах Сеула та Києва з території Південної Кореї”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: З 200 російських ударів балістикою по Україні 30% припадає на ракети КНДР, — Снєгирьов

Нагадаємо, що КНДР готується до нових постачань ще більшої кількості балістичних ракет Російській Федерації.

Як раніше повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України, у північнокорейській ракеті KN-23/KN-24, випущеної Росією по Україні, виявлено іноземні компоненти виробництва 19 компаній із семи країн — США, КНР, Японії, Нідерландів, Німеччини, Великої Британії та Швейцарії, щонайменше один із них — 2023 року випуску. Росія отримала від КНДР понад 100 таких ракет.

Читайте такожЗ КНДР там тільки метал: звідки у північнокорейської балістики західна “начинка” (ВІДЕО)

Прямий ефір