Війська РФ підтягують резерви і не зважають на втрати: експерти пояснили, чому Росія прагне захопити Покровськ

Українські військові на фронті в Донецькій області. Фото: t.me/Khortytsky_wind

Майже половина бойових зіткнень у Донецькій області за добу останнім часом припадає на Покровський напрямок. Так, 20 січня з 64 боїв 29 відбулися в районі Покровська, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Що відбувається в районі Покровська?

Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті вже тривалий час. Позиції українських захисників потрапляють під російський вогонь у районі Миролюбівки, Котлиного, Єлизаветівки, Дачного, Шевченка та низки інших сіл.

Сам же Покровськ, де залишається близько 7 тисяч мирних мешканців, щодня зазнає обстрілів з усіх видів озброєння, які тільки має РФ. Буквально щодня з міста надходять повідомлення про загибель або поранення мирних жителів. Оголошено евакуацію.

Українські військові роблять усе, щоб захистити Покровськ, заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

“Противник зосереджує там свої найкращі підрозділи, свої найкращі частини. Він має можливість їх змінювати, тому що має більший потенціал для ведення наступальних дій. Поки що”, — наголосив головнокомандувач ЗСУ в інтерв’ю “ТСН.Тиждень”.

За його словами, втрати противника “в рази” перевищують втрати Сил оборони України в районі Покровська.

Також українські військові заперечують російську присутність у самому місті. В Оперативно-стратегічному угрупованні “Хортиця” спростували інформацію про “захід” російських окупантів у Покровськ Донецької області.

У середині січня в мережі з’явилася фейкова інформація, що російські окупанти нібито присутні в Покровську. Однак, ці дані не відповідають дійсності, акцентували українські захисники.

“Запеклі бої тривають на підступах до агломерації. Сили оборони протистоять спробам противника реалізувати свою чисельну перевагу та розвивати наступ”, — йдеться в повідомленні.

Ситуація на Покровському напрямку, за словами військових, залишається найскладнішою на всій лінії зіткнення.

У “Хортиці” також нагадали, що через офіційні інформаційні канали перевірена та виважена інформація щодо бойових дій та оперативної ситуації на кожному напрямку фронту постійно уточнюється та надається для інформування суспільства.

“Будь-яка емоційна інтерпретація інформації та поширення повідомлень, що в той чи інший спосіб можуть залучити противника до ускладнення ситуації на певній ділянці фронту, є діями на користь ворога”, — акцентували в Оперативному угрупованні “Хортиця”.

Подробиці від експертів

Про важливість утримання позицій ЗСУ в Покровську, а також тактику, яку застосовують російські війська, щоб захопити місто, — в ефірі телеканалу FREEДОМ міркували:

  • Павло Лакійчук, керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”;
  • Микола Маломуж, генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр.;
  • Сергій Братчук, речник Української добровольчої армії;
  • Сергій Цехоцький, офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка.

ПАВЛО ЛАКІЙЧУК: У Сил оборони — кілька завдань на Покровському напрямку

— Покровськ — це вістря. Головний напрямок удару всієї операції, яку противник проводить на широкому фронті в Донецькій області. Починаючи від Часового Яру і закінчуючи кордоном між Донецькою та Запорізькою областями. Усе, що відбувається на цьому напрямку, замикається на Покровський наступ і ключовою точкою до подальшого розвитку ситуації на цій ділянці фронту є те, як розвиватимуться події навколо Покровська. Ще пів року тому росіяни намагалися нахрапом фронтальним ударом розсікти трасу Покровськ — Костянтинівка — Павлоград для того, щоб позбавити резервів, позбавити тилів все угруповання наших сил в районі Костянтинівка — Дружківка — Краматорськ, і відповідно, захисників, які діють перед ними, — захисників Торецька, Часового Яру і між ними всієї лінії фронту. Це їм не вдалося.

Тоді вони дійшли висновку, що операцію потрібно проводити більш серйозно. Для цього необхідно згладити фланги, розширити виступ, скоротити лінію фронту, що загалом відбувалося і продовжує відбуватися на тому самому Курахівському напрямку. Це дозволило противнику вклинитися на південь від Покровська і почати дії з охоплення його з півдня і південного заходу.

Вони намагаються перерізати лінію Павлоград — Покровськ — Костянтинівка. Де це вони зроблять? Їм все одно. Де вони насамперед зможуть — там і будуть рвати. Або на вході, грубо кажучи, у Покровськ з боку Дніпропетровської області, або на виході з Покровська — на Воздвиженці, у напрямку на Мирноград. Або, якщо ні те, ні інше не виходить, то міськими боями безпосередньо в самому Покровську.

Усі три напрямки наразі залишаються ключовими, причому слід віддати належне: впродовж десь останніх 10 днів серйозних успіхів, попри перевагу в силах і техніці, росіяни не мають, але просування триває на всіх трьох напружених напрямках.

Загальна чисельність втрат противника на Покровському напрямку втрачає вбитими і пораненими близько 700-800 військовослужбовців. Це більше третини всіх втрат, які мають по всій багатокілометровій лінії фронту. Покровськ — це м’ясорубка російської окупаційної армії. Російські генерали не рахуються з втратами.

І очевидно, задум нашого командування має на даній ділянці подвійний характер: якомога довше і надійніше стримати противника, зупинити його наступальні дії, а друге — завдати йому максимальних втрат для того, щоб цей наступальний потенціал він втратив.

Зараз у росіян проглядається близько трьох бригад оперативних резервів на цьому напрямку. І питання полягає в наступному. Або ворог настільки сточить свої сили, що ці бригади доведеться їм вкидати на заміну підрозділів, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту, або якщо у нього все вдасться, то ці бригади будуть призначені для розвитку успіху операції. Ось цього не можна в жодному разі допустити.

МИКОЛА МАЛОМУЖ: Покровськ — це ключ до захоплення всієї півночі Донецької області

— Путін поставив політичне завдання — захопити Покровськ до інавгурації Трампа. Але нічого не вийшло. Другий складник — вони припускають, що захопивши Покровськ і весь цей сектор, вони розгорнуть наступальну операцію далі на Краматорськ, на Костянтинівку з іншого сектору, Часового Яру, і на Слов’янськ, тобто захоплять усю Донецьку область. Це вже більш стратегічне завдання, воно давно стоїть у Путіна, він його назвав як завершення “першого етапу спецоперації”, хоча це один з етапів агресивної широкомасштабної війни. Це не вдається, тому стратегія захоплення цього краю практично провалилася.

Російські війська намагаються обходити місто з різних боків. Великі резерви знімаються з півдня і кидаються на Покровський напрямок. Зараз ніхто (з російських солдатів, — ред.) не може потрапити до шпиталю, за нашими даними, якщо легко або середньо поранений. Усіх зараз кидають у бій, на забій, якщо правильно сказати. Тому наразі все те, що є, кидається як останній резерв.

Їх підпирають загородзагони, щоб ніхто не відступив. Вони десь намагаються просуватися, але наші хлопці тримають позиції, так, десь відходять, але знищують левову частину противника.

Йде змінна важка боротьба на конкретних секторах, але ми не даємо реалізувати цей план захоплення всієї Донецької області.

СЕРГІЙ БРАТЧУК: Вилазки ДРГ — це традиційна тактика росіян

— Інформаційна частина є однією з головних у цій війні. Це те, що вписується в концепцію Російської Федерації про проведення військових дій на території інших держав. Росіяни ніколи цього не приховували і продовжують це робити.

Передаю інформацію з перших вуст від наших побратимів, від наших підрозділів, і зокрема від Української добровольчої армії, яка перебуває на цих позиціях — у Покровську росіян немає.

При цьому дуже складна ситуація, особливо на правому фланзі, залишається на Покровському напрямку. Це ті локації, де ворог максимально намагається атакувати. У будь-якому разі цю ситуацію розуміє командування, тому сьогодні вживаються стабілізаційні заходи, щоб правий фланг принаймні мав не гірший вигляд, ніж лівий. Поки що ворог не може нічого зробити на цій локації. Відповідно, ми будемо сподіватися, що ворог щонайменше матиме втрати, коли атакуватиме Покровськ.

Ситуація з російськими ДРГ знайома всім, хто перебуває не тільки на Покровському, а й на інших напрямках фронту.

Ще раз — інформаційна гігієна, і необхідно орієнтуватися на доповіді українських військових. Нагадаю ще раз: Сили оборони України воюють не з російськими соціальними мережами, а з реальним противником.

СЕРГІЙ ЦЕХОЦЬКИЙ: Російські військові навіть поранених не забирають на Покровському напрямку

— Якби в російських військ була можливість штурмувати Покровськ у лоб, вони робили б це. Втрати — дуже великі, у середньому цифра коливається в районі 300 ліквідованих окупантів, убитих і поранених.

Зрозуміло, вони давно хотіли б зайти в Мирноград, щоб розвивати наступ саме з лівого боку, обходити той самий Покровськ, брати в клішні, але це їм не вдається. І все робиться для того, щоб цього не було. Більше зусиль, звісно, у них зараз на південному напрямку. На південний захід Покровська вони максимально кидають резерви, знімаючи з інших ділянок фронту.

Дуже шкода, що російські окупанти десь мають успіхи. Але це, повторюся, дається дуже великою ціною — 300 окупантів у середньому плюс-мінус щодоби. У посадках — гори трупів, вони їх не забирають. Вони навіть не забирають поранених із різних причин.

Читайте також: Під ударом ЗСУ командні пункти та штаби: армія РФ втрачає офіцерів і солдатів елітних військових підрозділів

Прямий ефір