У червні інфляція у Європейському Союзі досягла 8,6% у річному обчисленні. Про це повідомляє Статистична служба ЄС. При тому, що ще у травні показник був на пів відсотка нижчим. Серед основних причин зростання інфляції експерти називають підвищення цін на харчові продукти та енергоносії. Все це — наслідки агресивної зовнішньої політики Російської Федерації — розв’язаної в Україні війни та газового шантажу, повідомляє FREEДОМ.
В очікуванні холодів Росія посилює енергетичний шантаж Євросоюзу. У хід йде інформаційна атака — підконтрольні Кремлю ЗМІ лякають європейців зимою без опалення, дорогим бензином та різким підвищенням вартості продуктів. Експерти запевняють, що ціни у Євросоюзі зростають, але не критично.
“Були звіти і МВФ, і Світового банку щодо Німеччини, навіть якщо вони прямо зараз відмовляться від російського газу і будуть його перекуповувати дорожче — це спад ВВП 2,5-3%. Тобто, це неприємні цифри, але зовсім не критичні. Якщо ми подивимося російських економістів, вони будують цю думку як енергоресурси, сировинна економіка — це основа. Все інше, тобто фінанси, перерозподіл, та сама промисловість не може існувати без наших ресурсів, тобто, умовно, ми тримаємо весь Євросоюз у полоні. Але ні, це не так”, — каже економіст Григорій Кукурудза.
Ще один меседж кремлівських пропагандистів — нібито санкції, введені Заходом проти агресора, б’ють по економіці самої Європи. Однак, і це неправда, запевняють фахівці.
“Основною причиною того, що зростають ціни, є агресивні дії Росії щодо як України, як блокування, наприклад наших морських шляхів, так і ведення бойових дій, обстріл наших підприємств і знищення цих підприємств, так і агресивні дії стосовно Європи. Щодо газу Росія на сьогодні сама ухвалила рішення про невиконання довгострокових контрактів щодо постачання газу. Саме це стало причиною збільшення ціни”, — коментує директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.
У ЄС, за словами експертів, вистачить фінансової подушки, щоби пережити зиму без постачання російських енергоносіїв. А ослабленій санкціями та війною РФ навряд чи вдасться грати у довгу.
“Буде ще негативний вплив у грудні. Тоді, коли буде зупинено експорт нафти до Європи та також буде негативний вплив у березні. Крім цього, ми розуміємо, що обмеження, наприклад, щодо газу на сьогодні, на яке діє сама Росія, сильно вдарить по ній. Більше на довгострокові контракти Росія не зможе розраховувати. Якщо так розглядати накопичувальний ефект, як на мене, де буде та критична точка, коли Росія вже не зможе забезпечувати своє населення, вона вже й зараз — 20 млн осіб було за межею бідності, тепер ця кількість збільшується, то я думаю, що це якраз кінець наступного року, коли санкції діятимуть повною мірою”, — висловив думку Несходовський.
У Євросоюзі вже готують восьмий пакет санкцій проти Росії. Українська сторона наполягає, що має йтися про ще більш жорсткі обмеження в енергетичній сфері та відключення всіх російських та білоруських банків від системи SWIFT.
Читайте також: “Росія має достатньо газу, і вони ніяк не розвиваються”: Європа готується відповісти на шантаж — досвід Бельгії (ВІДЕО)
Нагадаємо, Росія продовжила газовий шантаж Європи, зупинивши газопровід “Північний потік-1”. Тим часом Європа готується до зими без російського газу.