Розуміння всіх процесів і наслідків глобалізму з’являються дедалі більше і більше навіть у тих держав, які раніше не знали, де розташована Україна, і як можна знайти якісь спільні точки дотику. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Так він прокоментував заяву державного секретаря США Ентоні Блінкена, що війна Росії проти України — це головна загроза всьому міжнародному порядку. Блінкен також наголосив, що США прагнуть до відкритого вільного і процвітаючого світу, тоді як Росія і Китай об’єднали зусилля, щоб зробити світ безпечним для автократії.
“Блінкен сказав, у принципі, зараз очевидну річ. Звичайно ж, російсько-українська війна це вже не якийсь там регіональний конфлікт, а вона вже давно стала континентальною. І її наслідки також відчувають уже на багатьох континентах. Починаючи від захоплення Запорізької атомної електростанції, найбільшої в Європі, підриву Каховської ГЕС і завдання величезної шкоди, кажуть, що це екоцид, як на території України, так і всього Чорноморського басейну. Так і блокування Росією акваторії Чорного моря. Тому що зараз на межу голоду поставлено кілька мільйонів осіб як у країнах Африки, так і Близького Сходу, і Середньої Азії”, — сказав Буряченко.
За словами політолога, дуже яскравим маркером цього процесу є зустріч у Джидді (Саудівська Аравія).
“Коли вдалося залучити саме з акцентом на країни глобального Півдня на одному майданчику і Індію, і Китай, і США, і обговорювати мирний план Володимира Зеленського. Тому що, окрім питань, які безпосередньо стосуються України і досягнення справедливого миру, там ще й багато глобальних питань щодо продовольчої, ядерної безпеки, і щодо всіх інших питань, які по суті дублюють Статут ООН”, — каже Буряченко.
Читайте також: Путінська війна продовжує залишатися стратегічним провалом для Росії, — Блінкен
Нагадаємо, раніше Блінкен заявив, що західні партнери розглядають усі запити України про військову допомогу, зокрема і щодо далекобійного озброєння.