Війна Росії проти України дала поштовх розвитку світового ринку озброєння — думка аналітика

Дмитро Снєгирьов. Фото: rozmova.wordpress

Війна Росії проти України суттєво вплинула на ринок світового озброєння. Російська агресія стимулювала розробку нових систем зброї не лише у Сполучених Штатах Америки, але й у Європейському Союзі. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Згадаймо слова координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі. Наприкінці 2023 року він заявив, що завдяки воєнній допомозі Києву Сполучені Штати різко збільшили зростання своєї економіки. Йдеться про інвестиції в оборонний комплекс. Тобто, по суті, війна в Україні стимулювала зростання американської економіки та наповнення бюджету. Крім того, йдеться про розробку нових досконалих систем озброєння, чого раніше у США не спостерігалося тривалий час”, — констатував Снєгирьов.

Він назвав приклади переоснащення та посилення сучасних збройних систем у світі.

“Останні приклади — це бойові машини Bradley (“Бредлі”), які проходять удосконалення оснащенням системами “Залізний кулак”. Ці системи запобігають знищенню бронетехніки. Крім цього, зараз удосконалюються системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), а також системи протиповітряної оборони (ППО). Наприклад, удосконалення американських зенітних ракетних комплексів Patriot (“Петріот”) узагалі стало найбільш вдалою інвестицією в економіку США і зміцненням їхньої обороноздатності”, — зазначив експерт.

Він додав, що війна РФ проти України багато в чому розвінчала міф про непереможність РФ і про невразливість її деяких засобів ураження.

“До останнього часу РФ використовувала як військово-політичний тиск на Сполучені Штати та країни Європи свій ракетний потенціал, а саме “Іскандери”, “Калібри”, “Кинджали” та інше, даючи завищені тактико-технічні характеристики цих ракет. Відповідно, проводилася певна дезінформація про те, що ці засоби ураження фактично невразливі для систем ППО країн Заходу. Однак українські системи ППО наочно спростували це твердження. Тому Захід переконався в тому, що відповідна риторика РФ — не більше ніж політичний блеф. Тому й відбулися тектонічні зміни у свідомості західних союзників України. Їм уже не страшні погрози РФ своїми засобами ураження, зокрема і ядерним потенціалом”, — резюмував військово-політичний аналітик.

Читайте також: Канада виділила 56 млн дол. на німецьку ініціативу допомоги Україні — Захід не припиняє підтримку Києва: деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір