Війна РФ проти України загалом впливає на геополітику: що потрібно враховувати Трампу, розповів доктор політичних наук

Дональд Трамп. Фото: gettyimages.com

Війна Російської Федерації проти України загалом впливає на геополітику, і на це потрібно зважати, зокрема, й Дональду Трампу. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук Ігор Петренко.

Він наголосив, що війна стосується не тільки України і Росії — це питання системи світової безпеки, питання руйнування Російською Федерацією тих правил, які існували щонайменше до 2014 року, до анексії Криму.

“І це розуміння того, що млява реакція й фактично потурання в бік Путіна, вони призвели до розпалювання апетиту. Тобто був Крим, потім була розв’язана війна на сході України, й далі ми перейшли до повномасштабного вторгнення. Зараз активно дуже обговорюється і є до цього передумови, що Російська Федерація, вона в разі програшу України буде й далі продовжувати свою агресію. Далі об’єктом агресії стануть країни НАТО. І тоді вже Америці доведеться виконувати свої союзницькі зобов’язання. І тоді вже самим Сполученим Штатам Америки доведеться вступати у війну. І тоді солдатам Америки, громадянам цієї країни доведеться воювати. І очевидно, що ця ціна тоді буде набагато дорожчою, ніж голосування за ту допомогу, яка зараз стопориться в Конгресі. І в разі перемоги Трампа йому доведеться вирішувати теж це питання”, — сказав Петренко.

Він вважає, що, отримавши зараз якісь електоральні дивіденди, Трамп надалі зіткнеться зі складною реальністю, тому що Росія не збирається зупинятися.

“І тому дійсно потрібен справедливий мир і такий мир, який би мінімізував ризики того, що Російська Федерація захоче повторити те, що вона зробила в Україні, в якійсь іншій країні, тим паче яка є частиною НАТО. І знову ми повертаємося на коло тих зобов’язань, які є у Сполучених Штатів Америки”, — сказав Петренко.

На його думку, коли світові лідери бачили на власні очі всю трагедію війни в Україні, то це змінювало їхнє уявлення про те, що відбувається.

“І знову ж таки, маючи на увазі те, що це питання глобальної безпеки, і те, що робить Російська Федерація, воно впливає на геополітику загалом, і воно йде врозріз з інтересами США”, — наголосив доктор політичних наук.

Петренко також переконаний, що Трамп-кандидат й Трамп-президент — це різні люди. На його думку, багато заяв — це більше гра з американським електоратом.

“Потрібно розуміти, що загалом, якщо не зупинити Російську Федерацію, то це стане проблемою США не тільки в Європі. Ми, очевидно, бачимо формування певних альянсів, які мають антизахідний настрій, антиамериканський насамперед, напевно, оскільки навіть більше з європейцями вони готові знаходити якісь точки дотику. Це Іран, це Північна Корея, це Китай, це Російська Федерація. І такий конгломерат країн, він, очевидно, буде хотіти перерозподілу тих правил гри, які існують на сьогодні. І той бенефіт, який США отримують в економічному плані, у світовому, він ґрунтується якраз на тій позиції, яку займають США як країна-гарант тієї системи безпеки, яка є, яка сформувала відповідні альянси, союзи. І це загалом дає таку провідну позицію… А це буде точно перерозподіл й в бік якраз інших гравців. І це буде проблема”, — сказав Петренко. 

Він наголосив, що руйнування тієї системи альянсів, яка існує на сьогодні, і до чого Трамп легко ставиться, матиме свої негативні наслідки для питання просування економічних інтересів Америки.

“Тому це все може бути досить серйозною проблемою. А далі питання навіть безпеки на території Сполучених Штатів Америки”, — акцентував Петренко.

Доктор політичних наук переконаний, що між республіканцями та демократами має встановитися певний консенсус.

“Якщо ж цього не буде, то в ситуації розділеної Америки американці отримають набагато більше проблем, ніж вони мають зараз”, — наголосив він.

Читайте також: Путін не зупиниться — Україні потрібна потужна зброя, — Зеленський в інтерв’ю біля лінії фронту

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський запросив до Києва Дональда Трампа. Він готовий звозити Трампа й на лінію фронту, щоб той побачив реальний стан справ.

Прямий ефір