Війна проти України, розв’язана Путіним, б’є по гаманцях росіян — деталі (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Війна проти України, розв’язана Кремлем, б’є по гаманцях росіян. Економіка російських регіонів улітку почала різко сповільнюватися, пишуть аналітики. Наприклад, індекс регіональної економічної активності, який розраховує Вища школа економіки, обвалився на 10 пунктів. Аналіз складено на основі даних з промислового виробництва, будівництва та торгівлі. Падіння стало рекордним з початку повномасштабної війни Росії проти України, повідомляє FREEДOM.

У російської продовольчої інфляції відмовили гальма. Так поточну ситуацію описують експерти, цитує видання The Moscow Times. За даними Росстату, річне зростання цін на хліб і молоко із зими 2023 року встановило рекорд. Показники зросли в середньому на 11%. З літа минулого року і до липня 2024 року на 14% подорожчала яловичина, на 38% — курячі яйця, на 32% — огірки й на 41,5% — банани. Згідно з останніми опитуваннями, проведеними “інФОМом” (“Фондом громадської думки”), близько чверті росіян можуть дозволити собі купувати харчові продукти, але не одяг або взуття.

“Прискорене зростання цін на їжу йде широким фронтом: свинина, молочні продукти, соняшникова олія, хліб. Попри заборону на експорт бензину, він продовжує дорожчати з випередженням інфляції, але з невеликою тенденцією до уповільнення. Зростання цін на будматеріали має стійко підвищений характер”, — зі звіту аналітичного центру MMI.

Серед причин зростання інфляції — вливання колосальних сум у військовий сектор, впевнені експерти. Кремль, по суті, сам створив замкнене коло, яким ходить уже кілька років. З одного боку, гроші, вкладені у ВПК, буквально згорають на фронті у вигляді танків або бронемашин. Чималі кошти витрачаються і на виробництво ракет, якими армія РФ тероризує мирне населення України.  Зарплати зайнятих у військовому секторі тим часом створюють додаткове навантаження на економіку і теж призводять до інфляції. З іншого боку, Кремль не має наміру зупиняти війну проти України, а отже, змушений підіймати виплати мобілізованим і справлятися з наслідками бойових дій уже на своїй території.

“Якщо дивитися з погляду консолідованого бюджету і його витрат без зарплат, тільки перша разова виплата на 100 тисяч набраних уже 250 млрд рублів. Це зовсім немаленькі гроші. Зарплати — це плюс трильйон там, умовно кажучи. Це говорить про те, наскільки з різних сторін можна виміряти ось цей дефіцит персоналу. Мабуть, на цьому тлі ще мільярд-другий для переміщених людей із Курської області — це стає для них уже проблемою. Вони вже не знають, куди подивитися, у них уже з усіх боків потрібні нові мільярди й таке інше”, — прокоментував російський опозиціонер, економіст Володимир Мілов.

Російський Центробанк в умовах повномасштабної війни проти України, дефіциту кадрів і переходу економіки на ручне управління держави продовжує спроби зупинити інфляцію, піднімаючи ключову ставку. Поки що — безрезультатно, констатують експерти.

“За неповні вісім місяців 5,2% з початку року це вже за фактом накопичена інфляція цього року. Це приблизно в півтора раза вище, ніж була минулого. А я нагадаю: щоб торішню інфляцію погасити, яка на цей момент була 3,7%, Центробанк і ввів якраз всі ці драконівські ставки й говорив, що це жахливо, ми це не потерпимо. Але зараз вона вища, у липні, навіть за вирахуванням зростання тарифів ЖКГ, інфляція все одно була вищою, ніж у попередні місяці. Тобто інфляційний фон нікуди від нас не йде”, — зазначив Володимир Мілов.

 Те, що інфляція вийшла з-під контролю, визнають навіть офіційні особи РФ, але не сам Путін.  За підсумками останньої наради кремлівського диктатора й уряду Центробанку, Путін доручив главі ЦБ Ельвірі Набіулліній стабілізувати ситуацію і зупинити зростання цін.

“Не знаю, що в цей момент було з обличчям в Ельвіри Набіулліної і які емоції вона відчувала. Тому що вона вже битий рік говорить про перегрів економіки й про те, що додаткові грошові стимули до зростання випуску промислової продукції не ведуть, а тільки розганяють ціни. Серед іншого, Набіулліна язик зламала, твердячи про дефіцит кадрів. А це один із головних чинників того, що випуск продукції просто нікому нарощувати. Вказувала вона і на багато інших проблем. Але Путін же хоче чути тільки те, що приємно його слуху”, — зазначив публіцист, економічний оглядач Максим Блант в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

Експерти зазначають: російський перегрів економіки не схожий на класичний, адже він спричинений колосальними витратами на війну. Зупиняти бойові дії Кремль явно не має наміру, а значить, гаманці простих росіян продовжать порожніти.

https://www.youtube.com/watch?v=TDW0dlVpf4A

Читайте також: Чому в Росії засекретили дані про обсяги нафтопереробки, пояснив експерт

Прямий ефір