Турне президента Зеленського — спочатку європейське, потім участь у Лізі Арабських держав у Саудівській Аравії та саміті G7 (“Великої сімки”) в Японії — було унікальним за географією. Цілі його були насамперед мілітарними. Проте з лідерами обговорювалася ще ціла низка питань: від енергетики до продовольчої безпеки. Важливим також був євроатлантичний трек. На цьому в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ акцентувала народна депутатка України, заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань інтеграції до Європейського Союзу Марія Мезенцева.
Вона наголосила, що участь України у саміті G7 слід, зокрема, розглядати у межах підготовки до саміту НАТО у Вільнюсі. Україна демонструє активність на цьому треку, попри війну.
“Війна та агресія не заважають проводити дуже активну дипломатію як на треку Європейського Союзу, так і на треку НАТО. Нагадаю, це вже записано в українській Конституції. Підтримка у різних регіонах України за напрямами євроатлантичної інтеграції сягає 92-97%. Небувалі цифри в останніх опитуваннях, які ми бачимо, нас, звичайно ж, як профільних депутатів, які працюють на цьому напрямку, дуже тішать”, — заявила Марія Мезенцева.
Нагадаємо, у неділю, 21 травня, президент України Володимир Зеленський виступив на сесії саміту країн G7 та України, де подякував за допомогу, зокрема у захисті українського неба, та наголосив на необхідності глобального лідерства демократії та принципу превентивної безпеки. Володимир Зеленський закликав розставити крапки над “і” у справі гарантій безпеки для України до саміту НАТО у Вільнюсі. Також 21 травня стало відомо про новий пакет військової допомоги Україні від США.