Війна на Близькому Сході була потрібна лише Росії — думка ізраїльського офіцера

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Те, що СРСР, починаючи з 1950-х років, організовував у всьому світі національний партизанський рух, щоб розвалити Захід, — не легенди, а факт. І Росія сьогодні продовжує цю політику. Таку думку висловив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю у резерві Марк Бабот у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що з часів Першої ліванської війни 1982 року у нього вдома зберігається іржавий радянський автомат Калашнікова, документи російською мовою та офіцерські книжки.

“Я особисто допитував терористів у Лівані в Першу ліванську війну російською мовою, тому що не вистачало арабістів”, — додав Бабот.

Гість ефіру не сумнівається, що нинішня війна в Ізраїлі та війна в Україні — ланки одного ланцюга.

“Я не можу надати поки факти, але вже непрямі факти більш ніж достатні для того, щоб звинуватити та навіть покарати Російську Федерацію. Війна в Україні та війна в Ізраїлі — це дві ланки того ж ланцюга. Це війна доброго з поганим, світла з пітьмою та демократії з диктатурою”, — вважає він.

Бабот заявив, що нікому, окрім Росії, війна на Близькому Сході не потрібна.

“Без сумніву, війна на Близькому Сході була потрібна лише Росії, тому що нікому іншому вона не потрібна. Навіть якщо спитаєте ХАМАС, вони розуміли й зараз розуміють, що це для них самогубна війна: після цієї війни їх не буде. Те саме “Хезболла”, яка підтримується Іраном, вони розуміють, щойно вони почнуть війну, не стане Лівану як самостійної держави”, — коментує офіцер резерву.

За його словами, зв’язки Москви з ХАМАС очевидні.

“Є навчання, є тренування, фінансування. Недаремно ж ХАМАС, Абу Марзук — постійний представник у Москві, постійно зустрічається з російськими дипломатами й із самим президентом. Недарма ж відбуваються антиєврейські, антиізраїльські ексцеси по всій Росії. Не дарма ж Путін говорить про те, що Ізраїль не має права на опір, не має права на самозахист. Це все ланки того ж ланцюга. Росія — це країна зла, це вісь зла, яка йде через Москву, Тегеран, Дамаск, певною мірою Пхеньян, певною мірою, можливо, Пекін”, — сказав Марк Бабот.

Читайте також: Росії вигідно, щоб війна на Близькому Сході розширювалася, — Айзенберг

Раніше російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов в ефірі FREEДОМ висловив думку, що прохамасівська позиція, зайнята Москвою, частково призначена для внутрішньої російської аудиторії, якій потрібно показати, що Росія захищає “принижених та пригноблених”. Але більшою мірою це особиста помста Путіна прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу, який вважався близьким другом Кремля, за те, що він не підтримав путінську агресію щодо України.

Прямий ефір