Війна між Китаєм і США — ймовірний сценарій: політтехнолог навів аргументи

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Китай показує, що він продовжує вести свою політику, яка незалежна від Вашингтона. Він показує, що нарощує свою міць, що готовий вести справи з Росією, слідувати своїм інтересам і багато іншого. Про це сьогодні, 20 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, політтехнолог і керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, коментуючи підсумки саміту “Один пояс — один шлях” у Пекіні.

“І він показує, що він є альтернативним поясом, центром впливу світу, і веде незалежну політику. В американських звітах уже прогнозують, що буде війна з Китаєм. Приблизно 2027 року, у період 2027-2035 рр. Я думаю, що це дуже ймовірний сценарій, оскільки вся політика Китаю зараз спрямована на зменшення залежності від зовнішнього світу. Вони і технології намагаються локалізувати, і продовольчу безпеку забезпечують, намагаються позбутися залежності від нафти і газу, оскільки вони дефіцитні в цьому відношенні, активно розвивають сонячну і вітрову енергетику. З тієї ж Росії намагаються отримати суходолом альтернативні джерела нафти і газу, оскільки розуміють, що Світовий океан контролюють США”, — сказав він.

Тому, за словами політолога, все, що зараз відбувається, показує, що відбувається формування якихось блоків.

“Двох блоків, які більш-менш рівноцінні за демографічним і військовим потенціалом, а це говорить про те, що військовий конфлікт між двома цими блоками не за горами. У принципі, Байден у промові, де згадувалися Україна та Ізраїль, про це вже жирно натякає, що йдеться про вільний світ, авторитарні країни. І там, де він порівняв Росію з ХАМАСом. Це такий випад досить дуже жорсткий щодо Росії. І це показує, що все-таки військовий конфлікт між блоками цих країн, я думаю, досить реальний”, — підсумував Тарас Загородній.

Читайте також: Світ увійшов в епоху дуже жорстких протистоянь, зіткнення США і Китаю неминуче, — політолог

Нагадаємо, політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян висловив думку, що Китай уникає глобальної війни та зацікавлений в точковій дестабілізації, залишаючись за спиною так званої “осі зла”.

Прямий ефір