Війна б’є по добробуту еліт, що може спонукати їх усунути Путіна від влади — думка Ейдмана

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Загроза для поточного режиму в Росії не пов’язана з масовими протестами серед населення, а зі зростаючою напругою всередині правлячої еліти. Таку думку сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський соціолог і публіцист Ігор Ейдман. 

“Цей режим не загине внаслідок якихось масових акцій, — їх як не було, так і не буде. Він загине в результаті тієї напруги, яка зростає всередині правлячої верхівки. Ми бачили подібне влітку під час путчу Пригожина (засновник ПВК “Вагнер”, — ред.). І я абсолютно впевнений, що це не остання така подія”, — сказав він. 

На його думку, майбутні президентські вибори в Росії можуть стати стимулом для розвитку нових заколотів.

“Верхівка розуміє, що якщо вони його зараз не приберуть, потім він точно не піде, буде сидіти й далі. Чому верхівка в цьому зацікавлена? На відміну від населення, яке позбавлене суб’єктності в Росії, правляча верхівка володіє інформацією і розуміє, що відбувається. І, звісно, вона відчуває на своїй шкурі, що путінська авантюра з божевільною і злочинною війною проти України боляче б’є по їхніх інтересах”, — каже він.

Ейдман наголосив, що до початку агресії проти України, включно з анексією Криму, російські еліти перебували в більш благополучному становищі.

“Спокійно могли розпилювати багатомільярдні бюджети й радіти життю. У них завжди був один принцип, що в Росії гроші заробляємо або крадемо, а на Заході — витрачаємо. Там навчалися діти, вони там лікувалися, вони звикли там відпочивати, там у них інвестиції, нерухомість. А зараз інтереси більшості з них різною мірою — під загрозою. У всіх різко змінилася якість життя, вона знизилася. До того ж війна змушує їх метушитися, розв’язувати проблеми, які постійно виникають, до чого вони абсолютно не звикли. Об’єктивно — вони кровно зацікавлені, щоб прибрати Путіна як головного ініціатора і гаранта продовження війни, і не тому, що вони хороші, а тому, що мають корисливі інтереси. Тому для режиму головна загроза — правляча верхівка”, — підсумував Ігор Ейдман.

Читайте також: Соціальна напруженість в Росії збільшується: деталі розкрили у розвідці

Як повідомлялося, у Росії  кредитний бум. За підсумками третього кварталу 2023 року обсяг виданих мікропозик у федерації досяг історичного рекорду  майже 350 млрд рублів. Це майже на чверть більше, ніж за аналогічний період 2022 року. Таку високу закредитованість населення експерти пов’язують із тим, що росіяни не можуть виплачувати кредити, які вони взяли раніше.

Прямий ефір