Відсутність політичної волі та рішучості у лідерів НАТО роблять Альянс слабким перед Путіним — думка політолога

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Членство України в НАТО — це не лише безпрецедентна можливість посилити військовий потенціал Альянсу. Це рішення також об’єднає Захід для забезпечення сталого миру на європейському континенті. Проте країни-учасниці НАТО так і не дійшли єдиної думки в цьому питанні. Багатьом із них бракує рішучості та політичної волі. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Максим Джигун.

За словами Джигуна, попри те, що Україні не варто очікувати пропозиції про вступ до НАТО на саміті у Вашингтоні, вона, як і раніше, продовжує працювати на перспективу членства в Альянсі.

“Політичні питання більше не будуть розглядатися під час вступу України до НАТО. Цей камінь спотикання було прибрано з порядку денного минулого року.  Тому сьогодні Україна працює над п’ятьма основними блоками, за якими в результаті прийматимуть рішення всі члени Альянсу. Це політичні та економічні моменти, боротьба з корупцією та реформа української армії. Є велика ймовірність того, що Україні за рік-півтора вдасться впоратися з вирішенням цих завдань, і в країн-членів Альянсу не буде приводу говорити про її неготовність вступити в організацію”, — зазначив політолог.

На його думку, сьогодні лідери Альянсу не розуміють усіх загроз, які виходять від РФ і не готові до реформування самого блоку НАТО.

“Сьогодні серед усіх членів цієї організації немає єдності з ключових питань про розширення самого НАТО і про те, як протистояти головній загрозі у вигляді Росії. До речі, нинішнє керівництво Альянсу в особі генерального секретаря Єнса Столтенберга це прекрасно розуміє. Тому ним і була зроблена спроба донести Україні всі нюанси внутрішньої ситуації в Альянсі. Генсек НАТО прекрасно розуміє: обравши тактику “заспокоювання” Кремля, РФ складно зупинити в її бажанні втягнути країни НАТО у збройний конфлікт. А Україна може стати прекрасним союзником для боротьби з агресивним ворогом. Але однієї думки Столтенберга мало”, — додав експерт.

За його словами, питання насамперед має бути спрямоване до політичних лідерів країн НАТО наскільки однозначною та жорсткою є позиція президента США та канцлера Німеччини (основних противників вступу України до НАТО) дати відсіч російському диктатору.

“Подальша поведінка Путіна залежатиме від того, як поводитимуться політичні лідери НАТО, спробують запобігти війні чи й далі ховатимуться. Бачачи їхню бездіяльність, Путін отримує додаткову мотивацію для того, щоб розпочинати подібні війни не лише в Україні, а й у країнах Балтії, Польщі та інших країнах-учасницях НАТО. Тому тут немає місця для загравання з ворогом. Тут потрібна політична позиція, політична воля і рішучість”, — констатував політолог.

Він також зауважив, що нині для країн НАТО вигідніше прийняти до себе Україну, ніж Україні після війни приєднуватися до НАТО. Це зумовлено тим, що Україна має досвід ведення повномасштабних військових дій, володіє високопрофесійною армією та здатна зіграти ключову роль у разі гіпотетичного військового конфлікту між Росією і Північноатлантичним альянсом.

“Один із таких чинників на користь України — жодна країна НАТО не має досвіду ведення воєнних дій у XXI столітті з використанням сучасних технологій і з використанням інших інструментів, яких не було в попередніх війнах. Треба зазначити, що сьогодні натівські інструктори в Україні не тільки навчають наших військових, вони ще й навчаються самі. Змінюється і сама архітектура безпеки. І від того, чи переможе Україна, чи зможе передати цей досвід, залежатиме стратегія і тактика країн НАТО. Тому, я думаю, що ми сьогодні перебуваємо на переломному моменті конфігурації світової архітектури безпеки. І від того, наскільки успішними будуть ці інформаційні, політичні та дипломатичні кампанії, залежатиме те, який вигляд матиме НАТО через 10-20 років”, — резюмував політолог.

 Читайте також: Візит генсека НАТО до Києва підкреслив вагомість України як партнера Альянсу, — політолог-міжнародник

Нагадаємо, раніше політолог Ігор Рейтерович заявив, що більшість країн-учасниць НАТО зацікавлені в приєднанні Києва до Альянсу.

Читайте також: Україну візьмуть до НАТО тільки після перемоги у війні, — президент Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір