“Відставання років на 10”: що заважає РФ будувати нові кораблі, розповів Плетенчук

Дмитро Плетенчук. Скріншот: uatv.ua

У РФ немає можливості будувати нові кораблі на суднобудівних заводах в окупованому Криму через ситуацію з безпекою. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

“У Криму є кілька судноремонтних, суднобудівних заводів. На одному з них якраз “Аскольд” й був вражений нашими колегами з Повітряних сил. І, як бачите, на них у принципі щось будувати зараз більш ніж небезпечно для росіян, тому що покривається фактично, напевно, вся територія Криму”, — сказав він.

Речник зазначив, що у росіян є такі заводи в Казані, де будують малі ракетні кораблі класу “Каракурт”, яких загалом було заплановано 5 для Чорноморського флоту РФ.

“Фактично перші 20 років після розпаду СРСР російське суднобудування перебувало в стані анабіозу. Після цього вони почали виколупувати досить несвіжі проєкти родом із СРСР, такі як “Каракурт”, наприклад, і щось там на їхній базі робити. Але технологічне відставання, велике бажання розпиляти бюджет та все, що цьому сприяє, звичайно ж, не дають повною мірою реалізувати державне замовлення. Тобто відсотків на 40-60 вони його реалізовують з відставанням років на 10. Один тільки атомний крейсер, який у них є кандидатом на звання флагмана ВМФ РФ, у ремонті стоїть 25 років”, — підкреслив Плетенчук.

Читайте також: Із 13 бойових десантних кораблів у Чорноморського флоту РФ на ходу лише 5 — подробиці від речника ВМС України

Нагадаємо, у Чорному морі 14 лютого в районі Алупки (АР Крим) було знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. ВДК атакували ударними морськими дронами Magura V5.

Прямий ефір