Відправляючи росіян на забій, Путін затягує Росію в демографічну яму — розбір (ВІДЕО)

Цвинтар, де поховані російські військові. Фото: bbc.com

Від початку повномасштабного вторгнення в Росії знизився рівень народжуваності, сотні тисяч росіян гинуть на фронті, а ще сотні тисяч виїхали з країни. Так, згідно з даними Росстату, у січні-березні 2024 року рівень народжуваності у федерації впав на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела, пише, що народжуваність падає переважно через активну мобілізацію в Росії, повідомляє FREEДОМ.

Відправляючи своїх громадян на забій, Путін затягує Росію в демографічну яму.

Так, у 2022 році в країні народилося 1 млн 300 тисяч дітей, що на 7% менше, ніж роком раніше. У 2023-му ще менше — 1 млн 200 тисяч, що є найнижчим показником з моменту розпаду Радянського Союзу в 1991 році. За прогнозами демографів, у 2024 році очікується найнижча народжуваність у Росії з початку XIX століття.

“Те, що відбувається зараз, те, що гинуть люди, коли багато людей стають інвалідами у РФ, коли сотні тисяч людей залишили Росію, не бажаючи воювати, — це все драматичні речі для демографії”, — зазначив російський економіст, доктор економічних наук Ігор Ліпсіц.

За даними Росстату, у Бєлгородській області, що межує з Україною, падіння народжуваності 2024 року становило 10,2%.

Причина очевидна — висока смертність на фронті, а також зростання кількості людей з інвалідністю серед чоловіків репродуктивного віку.

У 2023 році чоловіків з інвалідністю у федерації стало на 30% більше порівняно з 2022-м. Так, за даними Фонду пенсійного та соціального страхування, 2023 року в Росії зареєстрували:

  • 2 млн 170 тисяч чоловіків з інвалідністю віком від 31 року до 59 років;
  • 290 тисяч віком від 18 до 30 років.

Це рекордний показник за останні вісім років.

“У Першій і Другій світових війнах Росія зазнала величезних людських втрат, і це позначилося на динаміці народжуваності донині. Йшли так звані демографічні хвилі, вони кожні 25 років викликали проблеми й, відповідно, населення скорочувалося. Але те, що сталося у 2022-2023 роках, — це катастрофічна ситуація. Тому що країна втратила надію хоча б на нейтралізацію негативних демографічних трендів”, — продовжує Ліпсіц.

За даними Міноборони України, Росія зосередила на кордоні та окупованих територіях України близько 550 тисяч солдатів.

“Це різні підрозділи, зокрема так званої Росгвардії, підрозділи ФСБ, спецслужб, які зосереджені на окупованих територіях з метою контролювати події в окупованих містах і місцеве населення”, — уточнив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі марафону “Єдині новини”.

Необхідність у постійному поповненні лав росармії пов’язана з величезними втратами на фронті. У межах Петербурзького міжнародного економічного форуму 5 червня Путін заявив, що щомісяця російська армія втрачає 10 тисяч солдатів. Однак у Генеральному штабі ЗСУ повідомляють про ліквідацію вже 516 080 російських окупантів з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зі свого боку президент України Володимир Зеленський заявив, що на кожного українського військового припадає вісім загиблих окупантів під час російського наступу на півночі Харківської області.

“Йому (Путіну, — ред.) чхати на своїх людей — як на цивільних, так і на військових. Їхній прорив у напрямку Харкова завершився військовими жертвами 1 до 8. Один українець на вісім росіян”, — сказав Зеленський в інтерв’ю закордонним виданням.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну зросла в Росії та кількість емігрантів. За даними видання The Wall Street Journal, тільки у 2023 році, тікаючи від мобілізації, федерацію покинуло 450 тисяч громадян.

Експерти стверджують, що різке зростання смертності чоловіків, зростання кількості людей з інвалідністю і, як наслідок, зниження народжуваності, неминуче призведуть до демографічної катастрофи в Росії та падіння економіки вже у найближчому майбутньому.

Прямий ефір