Відправлення західних інструкторів в Україну — Київ зацікавлений у рішенні країн НАТО (ВІДЕО)

Прапори НАТО та України. Фото: nato.int

У лютому 2024 року президент Франції Еммануель Макрон сказав, що не відкидає відправлення військ в Україну. Відтоді багато європейських політиків підтримали цю ідею. Про готовність розгорнути свої війська в Україні вже заявили країни Балтії та Польща. Насамперед ідеться про відправлення інструкторів для підготовки українських військових. У Міністерстві оборони України заявили, що зацікавлені в тому, щоб у країну приїхали іноземні інструктори, повідомляє FREEДOM.

У Міністерстві оборони України повідомили — продовжують переговори за участю інструкторів із країн-партнерів, зокрема Франції, у підготовці українських військовослужбовців в Україні.

“Міноборони спільно з Генштабом розпочали внутрішню роботу над відповідними документами щодо цього питання, щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде ухвалене відповідне рішення”, — з повідомлення Міністерства оборони України у Facebook.

“Як уже неодноразово згадувалося, навчання на українській землі є одним із проєктів, що обговорювалися після конференції з підтримки України, скликаної президентом 26 лютого. Як і всі проєкти, що обговорювалися тоді, цей залишається предметом роботи з українцями, зокрема для розуміння їхніх точних потреб”, — з коментаря Міністерства оборони Франції агентству AFP.

У середині травня видання The New York Times повідомило, що деякі країни-члени НАТО непублічно обговорюють можливість відправки військових інструкторів і підрядників на територію України для навчання українських військових і допомоги з ремонтом техніки.

Глава Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун назвав відправлення інструкторів НАТО в Україну неминучим. Утім, в Альянсі обговорюють не тільки допомогу з підготовкою українських військових.

Як пише видання Der Spiegel, країни Балтії та Польща можуть розгорнути свої війська в Україні, якщо Росія досягне прориву на фронті. Те, що Польща не виключає можливості відправки своїх військ в Україну, підтвердив і міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

“Сікорський не уточнив, яку роль відіграватимуть польські війська. Хоча союзники України по НАТО зобов’язалися забезпечувати охоплену війною країну грошима і зброєю стільки, скільки буде потрібно для відбиття російського вторгнення”, — з публікації агентства Reuters.

Радник президента Естонії з питань національної безпеки стверджує, що естонський уряд обговорює можливість відправки військ в Україну для виконання завдань у тилу, щоб допомогти Києву вивільнити резерви для відправки на фронт.

“Дискусії тривають. Ми повинні розглядати всі можливості. Ми не повинні обмежувати наші міркування щодо того, що можемо зробити”, — заявив радник президента Естонії з питань національної безпеки Мадіс Ролл в інтерв’ю порталу Breaking Defense.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання відправки військ в Україну може вирішуватися у двосторонньому форматі. Північноатлантичний Альянс як інституція не планує розгортати свій контингент в Україні.

За його словами, зараз союзники працюють над координацією підготовки українських військовослужбовців і, найголовніше, над постачанням Києву озброєнь.

Він також зазначив, що на саміті НАТО у Вашингтоні в липні планують ухвалити рішення про створення постійної структури для організації та фінансування таких поставок.

“Має бути також нібито плановість, розуміння в середньостроковій перспективі. Тому і пропонуються такі ініціативи в майбутньому в межах НАТО. “Рамштайн” — це, скажімо так, тимчасовий формат, який був створений, але який також показав свою ефективність. Будемо сподіватися, що ті формати, які всередині НАТО можуть створюватися, вони, по-перше, швидше створяться, не тільки в дискусіях. І друге — також ніби наповнення цього формату конкретикою. Я думаю, що буде так само нелегко всередині НАТО швидко домовитися про це”, — прокоментував кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.

За даними видання Bild, обговорюють у НАТО і можливість узяти під захист небо над західними регіонами України за допомогою зенітних комплексів військового блоку.

Як заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Reuters, така підтримка союзників допомогла б Києву компенсувати дефіцит протиповітряної оборони й не означала б втягування НАТО у війну.

Читайте також: Тільки політична воля відділяє Україну від прибуття військ союзників, — Селезньов

Прямий ефір