Відновлюючи взаємодію з РФ, МВФ легітимізує країну-терориста, — економіст

Офіс Міжнародного валютного фонду. Фото: imf.org

Міжнародний валютний фонд (МФВ) заявив про поновлення взаємодії з РФ. Йдеться про щорічні економічні огляди з Москвою, які були припинені після російського повномасштабного вторгнення в Україну. Таке рішення легітимізує Росію як країну-агресора. На цьому сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM наголосив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“МВФ — економічна структура, яка стежить за станом глобальної економіки. Росія — частина цієї економіки. Тому МВФ, дивлячись на Росію через призму економіки, хоче мати з нею контакти, щоб розуміти, що відбувається в країні, яка до початку повномасштабної війни в Україні була 10-ю економікою світу у розрахунках Світового банку та 11-ю — у розрахунках МВФ”, — розповів економіст.

На його думку, подібні дії МВФ, по суті, легітимізують Росію.

“Якщо жити в умовах економічної теорії, що потрібно працювати з усіма, тому що всі є частиною глобальної економіки, це призводить до того, що заплющуються очі на правові моменти. Грубо кажучи, треба співпрацювати з усіма, заплющуючи очі на те, що деякі країни підривають світоустрій. Співпраця МВФ з Росією, по суті, дає сигнал світові про те, що Росія рукоподавана, попри те, що її визнали країною-терористом. І це найстрашніше, тому що світ уникає парадигми, що Росія напала, Росія — втілення зла, а Україна захищається, Україна є втіленням добра”, — пояснив експерт.

За його словами, своєю чергою Росія хоче використовувати МВФ як ретранслятор своєї інформації.

“З огляду на те, що статистична інформація у РФ підпорядкована політичній владі, навряд чи МВФ надаватимуться ті дані, які можуть так чи інакше показувати негативні сторони Росії. Тому МВФ передаватимуться лише позитивні показники. МВФ, до речі, не зможе їх перевірити ще раз. І виходить так, що МВФ отримує інформацію від Росії та далі її транслює, і складається враження, що там все гаразд. Але якщо послухати керівництво Центробанку РФ, виходить зворотна ситуація. Живучи в такому світі теорії, міжнародні компанії, включаючи МВФ, не замислюються, що сам факт такої співпраці повертає нас до того, що модель добра та зла не матеріалізується”, — резюмував Іван Ус.

Читайте також: МВФ відновлює співпрацю з Москвою: цілі РФ і реакція ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір