Відновлення України відбуватиметься коштом державних і приватних грошей, — Устенко

Олег Устенко. Фото: focus.ua

Відновлення України відбуватиметься двома каналами: приватні гроші та державні транші. Основна умова для обох — це сувора підзвітність і прозорість використання цих коштів Україною. Про це сьогодні, 20 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Коли ми говоримо про відновлення, треба розуміти, що воно буде йти коштом двох основних каналів — це приватні та державні гроші. І от коли ми говоримо про державні гроші, це ті, які виділяються нам союзниками, ті кошти, які виділяються Україні міжнародними фінансовими інституціями. Існує абсолютно чітка і сувора звітність за цими коштами. Якщо ви подивитеся, то наше Міністерство фінансів фактично працює в режимі онлайн, показуючи союзникам і партнерам кожну використану гривню з отриманої макрофінансової підтримки, яку ми отримуємо з початку війни”, — пояснив він.

Кошти, отримані різними способами з боку Росії, мають бути також суворо підзвітні для того, щоб уникнути корупційних схем.

“Коли йдеться про такі гігантські кошти, як 1 трлн дол., які мають надійти спочатку від заморожених активів російського Центробанку і російської номенклатури, а потім у вигляді репарацій і контрибуції, які тривалий період часу Росія повинна буде виплачувати. Це означає, що коли заходять такого роду гігантські суми, зрозуміло, що можуть виникати питання, пов’язані з корупцією”, — сказав Устенко.

Питання корупції важливе, оскільки Україна хоче бути інтегрованою в Європейський Союз. Ефективне використання коштів — мета української економіки.

“Коли ми говоримо про вступ до Європейського Союзу, завжди виділяється питання, пов’язане з подальшою побудовою антикорупційної архітектури. Це важливо, тому що має відбуватися ефективне використання будь-яких коштів, які заходять у країну. Також це стосується приватних грошей, бізнес-інвестицій, які мають увійти в економіку України. Не буде розвитку економіки, якщо не залучати приватний капітал. Точно ніхто не хоче отримати в Україні картинку, яка була свого часу під час вступу Болгарії та Румунії до Європейського Союзу. У них було відтерміновано на один рік вступ через проблеми, які в них були з корупцією. Зрозуміло, що Україна точно не хотіла б повторити цей досвід”, — розповів експерт.

Публічне виявлення корупційних схем, притягнення корупціонерів до відповідальності під час війни — показник руху України в бік цивілізованого суспільства.

“Коли громадянське суспільство виявляє будь-які факти корупції, робить публічний розголос розглядань — усе це стимулює розвиток і підготовку до майбутнього відстоювання України. Ось це і характеризує країни демократії. Ось той шлях, який обрала для себе Україна — шлях цивілізованого розвитку шляхом демократії”, — сказав Устенко.

Читайте також: Трильйон доларів — рахунок, який буде виставлено Росії за агресію в Україні, — Устенко

Прямий ефір