За останньою оцінкою Світового банку, для відновлення України знадобиться близько 486 млрд дол. У цю суму входять терміновий ремонт критичної та цивільної інфраструктури, житла і заходи з відродження економіки. Точні підрахунки збитків, яких завдала Росія Україні, поки неможливі, інформує FREEДОМ.
Євроінтеграція та відновлення України будуть пріоритетами Польщі під час головування Варшави в Євросоюзі, про що раніше заявив президент Польщі Анджей Дуда.
“Ми хочемо допомогти. Ми вважаємо, що вся наша спільнота має взяти участь у процесі відновлення України, щоб вона знову стала ефективною державою, яка швидко розвивається і забезпечує заможне життя своїм громадянам”, — акцентував лідер Польщі.
Для швидкого відновлення Україні потрібен чіткий план реформ, які створять робочі місця і допоможуть залучити приватний капітал, вважає віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації Альфонсо Гарсіа Мора. Він упевнений, що Україна здатна залучити близько 200 млрд дол. приватних інвестицій. Але для цього потрібно відкрити доступ до сфер, у які приватним інвесторам поки що увійти складно.
“Дійсно, за останніми оцінками Світового банку, 486 млрд дол. потрібно, щоб відновити Україну. Це надзвичайно багато. Це більш ніж удвічі більше ВВП України до вторгнення. Тому таку суму абсолютно неможливо залучити від інших держав, оскільки це два ВВП. Тому приватний сектор має відіграти роль. Не тільки тому, що це важливо, а й тому, що державний сектор не в змозі це зробити”, — заявив Альфонсо Гарсіа Мора в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.
На думку віцепрезидента Конгресу самоврядування України Івана Фурсенка, саме приватний сектор відіграватиме ключову роль у відновленні держави, постраждалих сіл, міст.
“Внутрішні інвестори можуть інвестувати і створювати робочі місця, які, своєю чергою, створюватимуть додану вартість продукції, яку ми зможемо експортувати за кордон і отримувати власні доходи як для держави, так і для кожного громадянина”, — сказав Фурсенко.
Відновлення України потрібно почати ще до завершення війни, впевнений посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен. У 2023 році Копенгаген спрямував на відновлення Миколаєва та області десятки мільйонів доларів і це було правильне рішення, вважає дипломат.
“Я думаю, що це урок, отриманий у Миколаєві: правильно починати, поки війна триває, бо це дає надію, що одного дня це жахіття закінчиться і знайдеться хтось, хто нам допоможе. І це дійсно, я думаю, дало певний оптимізм. Ми бачимо, що люди повертаються до Миколаєва”, — акцентував посол в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.
Україні потрібні висококваліфіковані фахівці. Їхньою підготовкою займеться міжнародна ініціатива SkillsAlliance for Ukraine. Допомогти вирішити проблему з дефіцитом робочих рук беруться міжнародні організації та союзники Києва.
“Відновлення України починається вже зараз. Українці невпинно ремонтують зруйновані будинки та інфраструктуру, підтримують економіку і повсякденне життя. Україні терміново потрібні кваліфіковані працівники: лікарі та психологи, покрівельники, тепломонтажники, електрики, інженери та архітектори”, — зазначив міністр розвитку та економічного співробітництва Німеччини Свенья Шульце.
Зазначимо, що ФРН уже підтримує підготовку кадрів в Україні. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну навчання пройшли близько 8 тис. фахівців енергетичної галузі. Про старт ініціативи SkillsAlliance for Ukraine оголосять на Конференції з відновлення України в червні в Берліні.
Раніше Федеральний уряд Німеччини схвалив план із 15 пунктів для економічної реконструкції України. У квітні віцеканцлер ФРН Роберт Габек запевнив, що німецькі компанії готові негайно долучитися до відновлення енергетичної інфраструктури, зруйнованої внаслідок російських атак.
Читайте також: Італія підпише договір з Україною та ЮНЕСКО про відновлення Одеси та собору, зруйнованого російською ракетою