Відносини України з Індією та Китаєм — оцінка експосла

Олександр Левченко. Фото: armyinform.com.ua

З Індією Україні потрібно будувати відносини таким чином, щоб запобігти подальшій агресії РФ. А Китай — самодостатній гравець на міжнародній арені, і Києву потрібно зміцнити відносини з Пекіном для запобігання російській агресії. Таку думку сьогодні, 16 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“З Індією в нас відносини, які будуються на розумінні того, що мир і безпека є неподільними, вони мають бути як на азійському континенті, так і в Європі. Але, на жаль, те, що відбувається у нас, неприкрита агресія, з нею миритися неможливо. Тому потрібно вибудовувати такі відносини країнами демократії, а Індія належить до країн демократії, з тим, щоб запобігти в майбутньому можливості таких великих війн, які затіяла Російська Федерація, бо вони несуть лихо не тільки українському народу. Такі наступні війни можуть принести біду в багато інших країн”, — сказав він.

А Індія, за словами дипломата, як важливий міжнародний гравець може також убезпечити світ своєю принциповою підтримкою і засудженням агресора, і підтримкою країни, яка постраждала від агресії.

“З тим, щоб кожен потенційний агресор розумів, що на ці кроки йому краще не наважуватися, тому що абсолютна більшість міжнародної спільноти стане на захист країни-жертви агресії”, — уточнив Левченко.

На думку експосла, Україні не потрібно через Індію розмовляти з Китаєм.

“Китай самодостатній гравець і сам має багато важелів впливу і на Росію, і загалом на міжнародну ситуацію у світі. У нас із Китаєм давні дипломатичні, політичні, економічні відносини, і ми ці відносини повинні зміцнити. Ми знаємо, що Китай став більш активно цікавитися подіями російсько-української війни. Спецпредставник відвідав і Київ, і Москву, тощо. Нам важлива позиція Китаю з тим, щоб зупинити російську агресію і запобігти її ескалації і, так би мовити, робити всі умови, щоб російська армія повернулася на свої території, залишивши поза окупацією всі території Української держави, як передбачено міжнародним правом, як передбачено принципами непорушності міжнародних кордонів”, — прокоментував Левченко.

Читайте також: Завдання, які зараз розв’язує українська дипломатія, трошки інші, ніж рік тому, — Левченко

Нагадаємо, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко висловила думку, що підсанкційна Росія не має важелів впливу на Індію. Делі на сьогодні залишається нейтральним у своєму ставленні до війни РФ проти України.

Прямий ефір