Відмова Вірменії від партнерства — колосальний удар по амбіціях і репутації Росії, — політолог

Прапори Вірменії та Росії. Фото: verelq.am

Вірменія досить довгий період часу була партнером Росії, і її відмова від цього партнерства — серйозний удар по амбіціях РФ. Крім того, це сигнал іншим країнам у регіоні, що далеко не обов’язково намагатися дружити з Російською Федерацією. Таку думку озвучив політолог Ігор Рейтерович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 грудня.

У Вірменії, за словами політолога, досі перебуває російська військова база. І це, вважає він, один з елементів впливу на ті процеси, які відбуваються в цьому регіоні.

“Якщо Вірменія дійсно хоче остаточно розірвати відносини з РФ і рухатися в бік і Європейського Союзу, і НАТО, а такі розмови зараз досить активно ведуть, то, звісно, вони мають починати з того, що ця база має бути прибрана з території суверенної держави. Тим паче, що жодної користі від неї з погляду гарантування безпеки або допомоги, наприклад, Вірменії, станом на сьогодні немає від слова зовсім”, — акцентував Рейтерович.

Політолог також зазначив, що Росія вважає своєю сферою впливу Південний Кавказ, і що саме в цьому регіоні вона має бути домінуючою силою.

“Вірменія досить довгий період часу була партнером РФ, і її відмова від цього партнерства — серйозний удар по амбіціях Росії, сигнал іншим країнам у регіоні, що далеко не обов’язково намагатися якимось чином дружити з Російською Федерацією. Ця дружба є на сьогодні просто не те, що навіть не вигідною, а, передовсім, небезпечною через ту політику, яку проводить РФ. І ціну цієї дружби дуже добре видно, судячи з усіх тих заяв і дій, які Росія в даному конкретному випадку робить щодо Вірменії”, — зазначив гість ефіру.

Тому втрата таких відносин — це колосальний удар по російських амбіціях, вважає Рейтерович.

“І це підтвердження, за великим рахунком, тієї тенденції, яку ми спостерігаємо щонайменше останні кілька років: Росія йде з різних регіонів, у яких вона раніше була досить серйозно представлена. І йде, насамперед, через свої помилки, свою неадекватну поведінку і нерозуміння нових реалій, які вимагають ухвалення зовсім інших рішень, не таких, які ухвалюються станом на сьогодні”, — резюмував політолог.

Читайте також: У Москві відбудеться засідання ПА ОДКБ — Вірменія відмовилася від участі (ВІДЕО)

Прямий ефір