“Відмінність України від Ізраїлю — в авіації”: ізраїльський журналіст поділився подробицями відбиття іранської атаки

Цві Зільбер. Фото: radio1064.co.il

Атака Ірану проти Ізраїлю, за оцінками експертів, була безпрецедентною. Але жодна крилата ракета, жоден дрон до території Ізраїлю не долетіли. Про це сьогодні, 15 квітня, розповів ізраїльський журналіст, головний редактор “Найкращого радіо” Цві Зільбер в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив: коли атака тільки починалася, думав про Україну, про обстрілюваний Харків і намагався зрозуміти, у чому різниця.

“Перше, про що я подумав, коли почали надходити ці повідомлення [про атаку], чим у принципі ця ситуація відрізняється від України, де Путін безжально трощить українські міста. Серце кров’ю обливається, коли я бачу мій улюблений Харків у такому стані. І перше, що я зробив, це поставив собі питання: чим, власне кажучи, відрізняється? І почав шукати на нього відповіді. Ви знаєте, відмінність — вона в авіації”, — упевнений Зільбер.

Він пояснює, що безпілотники з Ірану до Ізраїлю летіли близько п’яти годин, оскільки їм потрібно було подолати близько 2 тис. км. Трохи згодом Іран випустив крилаті ракети. За задумом Тегерана, вони мали долетіти одночасно з безпілотниками та “заспамити” ізраїльську протиповітряну оборону. У цьому випадку, як вважає Зільбер, якась частина долетіла б до цілей.

“Але безпілотники засікли одразу. І Ізраїль має авіацію. У небо підняли F-35, які з повітря чудово ці безпілотники збивали. І виявилося, що найкраща система ППО — це авіація. А ізраїльська авіація може безперешкодно діяти й над Сирією, й над Іраком. Там немає в принципі жодних загроз для ізраїльської авіації. І в Лівані, звісно, теж”, — зазначив журналіст.

Він додав, що до збивання також долучилися Військово-повітряні сили Йорданії, які надали велику допомогу.

“Кажуть, що це безпрецедентна кінетична атака взагалі за всю військову історію: 110 балістичних ракет, 36 крилатих ракет та 185 “Шахедів”. І, відповідно, жодна крилата ракета не долетіла до Ізраїлю, жоден дрон не долетів до Ізраїлю. Найважче було збивати балістичні ракети. Але в Ізраїлі є комплекси “Хец-2” та “Хец-3”. Це протиракети, спеціально розроблені проти балістичних ракет. Але й іранські ракети — вони не такі просунуті, ми це могли побачити на власні очі. Ми вперше бачимо у дії ці ракети. І системи “Хец” з ними справлялися. А американці збивали ракети “Петріотами”, теж десь дві-три штуки збили американці. Скільки збили французи, англійці, я не знаю. Але основна частина, звичайно ж, припала на ізраїльську ППО”, — сказав головний редактор “Найкращого радіо”.

Він підтвердив, що було влучання по ізраїльській військовій базі, але жодна зі служб на ній не припиняла роботи.

“Можна сказати, що десь там щось вибухнуло, але шкода — або її зовсім немає, або вона мінімальна… Поранена бедуїнська дівчинка, на яку впали уламки, 7-річна дівчинка-мусульманка, яка перебуває в лікарні, лікарі борються за її життя. Ось, власне, всі збитки, які завдала ця атака”, — підсумував Цві Зільбер.

Читайте також: “Яким буде наступний крок”: атака Ірану по Ізраїлю у світовому порядку денному (ВІДЕО)

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. Відбити атаку єврейській державі допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. Як зазначили в Білому домі, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, але захищатимуть американські війська і партнерів у регіоні. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.

Прямий ефір