Відкриті підрядники Міноборони РФ не потрапили під санкції ЄС — коментар розслідувача

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Європейські компанії безпосередньо чи як посередники постачають товари фірмам, які у деяких випадках є відкритими постачальниками російських оборонних корпорацій і навіть Міністерства оборони РФ. Головна причина — санкції ЄС складені “досить скупо”. Цю прогалину треба закривати, включаючи армійських підрядників у санкційні списки. На цьому сьогодні, 19 травня, акцентував розслідувач Міжнародного фонду боротьби з корупцією Сергій Єжов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Багато підрядників Міністерства оборони — досить відкриті підрядники, щодо яких є відомості у засобах масової інформації, на сайтах держзакупівель можна відстежити, що вони є постачальниками оборонних корпорацій чи безпосередньо Міністерства оборони — до списків санкцій Євросоюзу не потрапили. Вони є у списку санкцій України. Наприклад, підприємство “ЛОМО”, яке робить оптику для російських збройних сил, є. Є “Інформаційна система Решетньова” [АТ “Інформаційні супутникові системи” імені академіка М. Ф. Решетньова”],, наприклад, у списках санкцій України. А ось у списках санкцій Євросоюзу їх немає. І тому європейські постачальники можуть вільно їм спрямовувати якісь деталі, компоненти для їхнього виробництва”, — коментує розслідувач.

Він також підкреслив, що для самих європейських постачальників за бажанням не було б складно перевірити своїх російських контрагентів.

“У половині випадків, щоб зрозуміти, що твій контрагент із Росії є постачальником Міністерства оборони, достатньо зайти на його офіційний сайт, і там чи не на головній сторінці буде плашка “Ми працюємо на замовлення Міністерства оборони”. Якщо ситуація війни, і в тебе є контрагент із Росії, як мінімум, можна витратити кілька хвилин і провести аналіз свого російського контрагента… У половині випадків там, де немає інформації на офіційному сайті, її можна знайти у відкритому доступі… Хоча б на сайт зайти та побачити, наприклад, на сайті того ж виробника берців для солдатів величезну букву “зет” і, напевно, подумати, чи варто йому відправляти шкіру, підошви, заклепки та інше, з чого вони клепають ці берці для Міністерства оборони”, — додав Сергій Єжов.

Він підкреслив, що цю прогалину необхідно закривати: “затятіше підходити до складання списків санкцій хоча б за списками офіційних постачальників Міністерства оборони РФ”.

Читайте також: На саміті G7 обговорюють санкції проти Росії — подробиці з Японії (ВІДЕО)

Нагадаємо, Велика Британія сьогодні, 19 травня, оголосила про додатковий пакет санкцій щодо Росії. Зокрема під економічні обмеження потраплять компанії, близькі до “Росатому”, а також причетні до крадіжок українського зерна фізичні та юридичні особи

Прямий ефір