Віддала сімейний позашляховик українським військовим: історія партизанки з Харківської області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мешканка села Гоптівка, яке розташоване за 3 кілометри від російського кордону, віддала свій позашляховик українським захисникам. Аби російські окупанти не помітили автомобіль й не забрали його, 68-річна Клавдія Чірко самотужки розібрала позашляховик та заховала у себе на подвір’ї. Коли село звільнила українська армія, відважна пенсіонерка показала місця зберігання боєприпасів противника і вирішила, що її автомобіль принесе більше користі на передовій, повідомляє FREEДОМ.

“Я хочу перемоги, і не хочу, щоб вони більше були, ми 7 місяців під ними були, знаємо, що таке “русский мир”, — каже Клавдія Чирко.

Усе життя вона прожила і пропрацювала в Гоптівці, яка розташована за 3 кілометри від кордону з Росією. 24 лютого село потрапило під окупацію, російські солдати почали селитися в порожніх будинках і квартирах, грабувати й мародерствувати. Клавдія Степанівна вирішила заховати свій УАЗ — сімейну машину, яку ще 2014 року їй радили прибрати з очей геть або продати.

“Коли 2014 року почалася війна, приїхав мій рідний брат із Луганська і каже — машину заберуть! Ми їй відкрутили колеса, поставили на цеглини, затягнули, закрили, загалом розібрали, вона там була… Як її назад хлопці зібрали, я не знаю. А коли були росіяни, то все було закрито й закладено мішками з утеплювачем”, — розповіла Чирко.

Російські військові приходили до неї 5 разів, машину не знайшли. Будинок, який сім’я Чирко будувала 7 років, розбомблений снарядами. Пенсіонерка змушена зараз жити в підвалі, без електрики, води, газу та мобільного зв’язку, як і всі її односельці.

“Це було підвальне приміщення, тут була коза і кури, а тепер, бачите… Як втомлюся — в куртку, в штани, ось так падаю — і до ранку…”, — розповіла Чирко.

Її будинок знаходився за 30 метрів від російських позицій, де стояли гармати та кулемети. Жінка бачила, куди російські окупанти завозять й ховають боєкомплект. Одразу після деокупації вона повідомила українським силам опору їхнє місце розташування.

“Вони стріляли туди — завозили снаряди в підвал і гатили! Тут більше 3 тис., загалом я до 3 тис. дорахувала, а далі кинула. І з 15 липня до 8 або 10 вересня, — 3 тисячі — 50 снарядів в один день вилітало, 50 разів, якщо так порівну, бувало, що і 80, і 30 — по-всякому!”, — зазначила жителька Гоптівки.

У Дергачівській військовій адміністрації, до якої територіально належить село, Клавдію Чирко зарахували до партизанського загону, що допомагав ЗСУ знищувати російських окупантів та їхню техніку.

“Коли вони прийшли сюди, то відчули опір від місцевих партизан. А ось у цьому випадку — ось від таких героїчних жінок, як Клавдія Степанівна, які дивилися їм в очі, не опускаючи їх у землю. Знаєте, коли людина без страху дивиться в очі своєму ворогу, який зі зброєю, то вони відчували слабкість перед нашими жінками, і розуміли, що правда за нами, за українцями!”, — сказав начальник Дергачівської міської військової адміністрації В’ячеслав Задоренко.

Свій автомобіль Чирко вирішила передати військовослужбовцям Ізюмського окремого батальйону територіальної оборони. Після ремонту та фарбування його віддадуть у підрозділ до розвідників, розповів командир механізованого взводу.

“Ось ключі, які нам тітка передала на машину. Вона буде виконувати бойові завдання із захисту наших рубежів, дякуємо їй, звісно. Завдяки таким людям, як вона, і тримається наша Україна! Ми переможемо однозначно тільки завдяки таким нашим жителям”, —сказав командир відділення механізованого взводу 122 батальйону Андрій Шмідько.

Читайте також: Перше село в Харківській області повністю розмінували — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір