За Ізраїль не воюватиме жодна інша армія, крім його власної, і в цьому немає потреби. Щодо противників, єдиний партнер палестинського угруповання ХАМАС, який зараз може напасти на Ізраїль, — воєнізована ліванська організація “Хезболла”. І це дуже серйозна загроза. Таку думку висловив у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ ізраїльський журналіст, головний редактор “Кращого радіо” Цві Зільбер.
За його словами, “Хезболла” — серйозний противник, хоч і поступається Ізраїлю за рівнем технічного оснащення. Проте в її складі дуже боєздатні підрозділи, і Ізраїль має сумний досвід боротьби з “Хезболлою” під час другої Ліванської війни (2006 р.). Найбільшою небезпекою є те, що “Хезболла” має гігантський ракетний потенціал. І йдеться не про примітивні ракети “Касам”, які використовують бойовики ХАМАС.
“Хезболла” має просунуті іранські ракети, досить точні, й “Хезболла” може накрити ними абсолютно будь-яку точку на території Ізраїлю, включаючи найстратегічніші об’єкти. За часів GPS та супутників практично неможливо нічого приховати. Я впевнений, що “Хезболлі” відоме розташування всіх стратегічних об’єктів в Ізраїлі, включаючи ядерні реактори”, — коментує Зільбер.
Він додав, що “Хезболла”, як і ХАМАС, ховається за спинами мирного населення, тому “Ізраїль ніколи не може воювати з нею як з армією іншої держави”.
Що стосується дій ХАМАСу, журналіст вважає, що бойовики самі не розраховували на той успіх, якого досягли першого дня, і планів на другий у них просто не було. Вони вже не обстрілювали центр країни, знизилася інтенсивність обстрілів прифронтової зони. Але, за словами журналіста, є інша небезпека.
“Є ймовірність, що вони просто припинять вогонь і заявлять міжнародній спільноті, що ми все закінчили. Ми помстилися за нашу улюблену та рідну Аль-Аксу. Ми більше не воюємо. Тепер закликайте Ізраїль до порядку. Нехай Ізраїль також припиняє воєнні дії. І тоді Ізраїль опиниться в такій собі пастці. Країни Заходу та наші союзники на чолі зі Сполученими Штатами Америки <…>, якщо ХАМАС оголосить в односторонньому порядку перемир’я, можуть тиснути на Ізраїль з тим, що давайте поки що замиримося, а потім домовлятимемося якимись дипломатичними методами. І в цьому також є небезпека”, — каже журналіст.
Він також зазначив, що протягом багатьох років після кожного раунду ескалації уряд Ізраїлю оголошував, що по ХАМАСу завдано нищівного удару, проте через півроку-рік бойовики відновлювали інфраструктуру та поповнювали запаси ракет.
“Цього разу ціна за таку політику співіснування з ХАМАСом була такою високою, що главі уряду буде дуже важко видати за перемогу щось інше. І в цьому сенсі він певною мірою в пастці… Я не заздрю [прем’єру Ізраїлю] Беньяміну Нетаньягу — немає хороших рішень, кожне рішення загрожує своєю ціною. Ізраїль не має суперзброї, за допомогою якої він може швидко, ефективно і без втрат закінчити цю війну. У цьому сенсі ми маємо таке відчуття, що сьогодні — затишшя. Але я думаю, що ніхто з ізраїльтян не розслаблявся. Це таке відчуття затишшя перед бурею. І, можливо, найстрашніше у нас ще попереду”, — заявив Цві Зільбер.
Читайте також: Можливі варіанти розвитку подій в Ізраїлі назвав експерт
Нагадаємо, вранці 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики вторглися у країну, одночасно завдаючи масованого ракетного удару. Кількість загиблих внаслідок атак ХАМАС перевищила 700 осіб. Серед загиблих — двоє громадянок України.
Читайте також: За підсумками екстреного засідання Радбезу ООН щодо ситуації на Близькому Сході жодних рішень не ухвалено, — CNN