У “Мюнхенському звіті з безпеки 2022” йдеться про появу відчуття “колективної безпорадності” перед безліччю глобальних викликів. Мюнхенська безпекова конференція – стимул дискутувати про те, як найкраще подолати цю безпорадність.
Вольфганг Ішингер є головою постійної Мюнхенської конференції з безпеки від 2008 року. Ось оцінка Ішингера нинішньої кризи з Росією – стежте за онлайнподією тут (німецькою мовою).
“Тенденція відходу від демократії триває. Тож недивно, що відчуття безпорадності, здається, зростає в Європі та за її межами”, – сказав Ішингер. “Потрібно більше зусиль, щоб люди усвідомили важливість стримування як методу запобігання конфлікту”, – запевнив голова конференції, зазначивши, що йому приємно, що “Європа повернула свій голос в інтенсивному дипломатичному дискурсі”. Він також зазначив, що “роль Європи, здавалося, звели до ролі споглядача, оскільки інші обговорювали як кризу, так і найкраще її вирішення”.
Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ від США, ЄС та Великої Британії залишають ОРДЛО
У “Мюнхенському звіті з безпеки 2022” порушено безпекові проблеми Афганістану, регіону Сахель, Африканського Рогу та Східної Європи. Також йдеться про ризики, пов’язані зі залежністю ланцюгів постачання критичних технологій і зростанням нерівності. Трансатлантичним лідерам необхідно відновити той оптимізм та наснагу, які були відчутні із приходом адміністрації Байдена. Необхідно подолати безпорадність і продемонструвати, що демократії все ще можуть досягти успіху, у них є шанс переломити ситуацію.
Читайте також: “Сьогодні Україна як ніколи потребує миру”: науковці і митці звернулись до світових лідерів
53 щорічна Мюнхенська конференція з питань безпеки відбудеться 18-24 лютого. У ній візьмуть участь близько 35 глав держав і урядів. Президент України Володимир Зеленський планує відвідати захід. Очікується, що США представлятимуть віцепрезидентка Камала Харріс і держсекретар Ентоні Блінкен. Німецьку делегацію очолить канцлер Олаф Шольц. Російські чиновники відмовилися долучитися до події.