Відчайдушна й слабка відповідь: плани Путіна провести військово-морські навчання в Карибському морі оцінив Веселовський

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Плани Російської Федерації найближчими тижнями розпочати військово-морські навчання в Карибському морі — це відчайдушна й слабка відповідь російського диктатора Володимира Путіна на підтримку Києва Заходом. Таку думку сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.

“Путін повторює дії Микити Хрущова. У 1962 році Радянський Союз розмістив ядерні ракети на території Куби для того, щоб, як то кажуть, налякати Сполучені Штати. Ось приблизно те ж саме зараз робить Путін. А мотивує це тим, що держави, які підтримують Україну, дають їй зброю, яка б’є по Російській Федерації. Таким чином, він дає Кубі нібито зброю, яка може діставати до території Сполучених Штатів — там не так далеко, близько 200 миль. І таким чином, це симетрична відповідь. Хоча весь час вони говорять про асиметричну, а насправді це спроба симетричної відповіді”, — сказав він.

Веселовський вважає такий крок російського диктатора сміливим, відчайдушним й безглуздим, тому що ні потенціал, ні якість ні зброї, ні підтримки не можуть бути порівнянними.

“Україна є частиною вільного світу. І ця частина зараз зазнає нападу, але вона єдина з тією коаліцією, яка навколо неї. Що стосується Куби, то це, загалом, невелика острівна держава, яка страждає від бідності, від відсутності людських умов для життя. І, загалом, ніякий це не союзник, а васал, який щойно теперішня кубинська влада комуністична розслабиться, а вона слабшає з кожним роком, одразу перейде теж на бік вільного світу. Так що вся ця путінська епопея приречена на провал”, — сказав він. 

Читайте також: Результати ударів західною зброєю по РФ стануть відчутними та незворотними — думка

Нагадаємо, за інформацією “Голосу Америки”, Вашингтон відстежує російські військові кораблі та літаки, які, як очікується, прибудуть до Карибського басейну для участі у військових навчаннях. Кубинські офіційні особи повідомили, що 4 російські кораблі, включно з атомним підводним човном, прибудуть до Гавани наступного тижня на тлі ескалації напруженості через підтримку України Заходом у її війні з Росією.

Прямий ефір