Відбувається перехід суспільства на повний опір режиму, — четвертий президент Грузії про ситуацію в країні

Георгій Маргвелашвілі. Скріншот: uatv.ua

Десятки грузинських міст протестують проти “угруповання, яке намагається оголосити себе грузинським урядом”. Новим у цьому протистоянні стає поступовий перехід суспільства до режиму опору, а також використання владою задля придушення протестів “військових технологій”. Про це сьогодні, 2 грудня, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ президент Грузії (2013-2018 рр.) Георгій Маргвелашвілі.

“Сьогодні вранці, десь о 6-й годині, вони [грузинські силовики] фактично під приводом розгону демонстрації оточили — прямо як я кажу, цим військовим терміном “оточили” — демонстрантів і почали їх атакувати, застосовуючи фізичну силу, б’ючи їх… Я не пам’ятаю у процесі розгонів мітингів у Грузії за останні 30 років, на жаль, у нас були такі випадки, коли поліція застосовувала б військову технологію до мирного цивільного населення”, — констатував він.

Маргвелашвілі порівнює такі методи придушення протестів із розгоном антирадянської демонстрації військами у 1989 році, але заявляє, що ці дії лише розпалюють протест.

“Є конфронтація на вулицях, де ми стоїмо проти цих російських найманців, які намагаються придушити нас, — це один момент. Другий момент теж дуже цікавий — це поглиблення відмови державних, але не тільки державних, усіх інших структур від цього уряду. Ми вже бачимо, що грузинські бізнесмени, представники громадянського суспільства, звичайно, наші дипломати, представники Міністерства оборони та інших державних відомств відмовляються і відмежовуються від цієї російської хунти… А також школи, університети. Відбувається перехід суспільства на повний опір та несприйняття цього режиму. І це — нове. Не завжди так відбувалося, не лише за правління “Грузинської мрії”, але й з іншими опозиційними процесами. Такої масовості включення суспільства до несприйняття до цього не було”, — наголосив гість ефіру.

Другою частиною цього процесу четвертий президент Грузії називає міжнародну солідарність, насамперед підтримку “соратників за радянським нещастям” — країн Балтії, які оголосили про санкції проти представників “Грузинської мрії”.

“І цей процес лише зростатиме. Ці санкції матимуть вирішальне слово, бо тим людям, які ще мислять в аспекті підтримки “Грузинської мрії”, у них є ілюзія, що десь зможуть ці путчисти домовитися якось із Заходом, вже видно, що це абсолютно абсурдно. Це неможливо”, — упевнений він.

Маргвелашвілі також заявив, що протестувальники підтримують заяву президентки Грузії Саломе Зурабішвілі про те, що намічені “Грузинською мрією” на середину грудня вибори президента є нелегітимними.

“Цей фарс, який хоче провести “Грузинська мрія”, це похідна від нелегітимного уряду, тому було б цілковитим абсурдом визнавати ці нібито вибори. Ми цього не визнаватимемо і підтримуватимемо президентку, яка є всенародно обраною президенткою, і вона має повне право спілкуватися з нашими партнерами. Вона так і робить зараз. Дуже активно. І є зовнішньополітичним голосом Грузії. І, звичайно, ми підтримуватимемо і це її рішення, і президентський інститут як єдиний інститут, який вижив у цій страшній м’ясорубці, яку протягом цих років виробляв Іванішвілі (російський олігарх грузинського походження, засновник “Грузинської мрії”, — ред.) та його поплічники”, — наголосив він.

Четвертий президент Грузії впевнений у перемозі протестувальників, і вважає, що на нинішню грузинську владу чекає та сама доля, що спіткала політиків режиму Януковича в Україні.

Читайте також: П’яту добу тривають у Грузії масові протести проти заморозки європейського курсу країни

Як повідомлялося раніше, наприкінці листопада причиною нової хвилі протестів грузинського народу стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

Прямий ефір